12.03.2019, 15:33

Зустріч І. Геращенко з в.о. голови Чернівецької ОДА

Зустріч І. Геращенко з в.о. голови Чернівецької ОДА
Зустріч І. Геращенко з в.о. голови Чернівецької ОДА

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко та В.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк під час зустрічі 11 березня обговорили стан соціально-економічного розвитку області та впровадження ключових реформ. На зустрічі було також акцентовано увагу на соціальному захисті військових – учасників бойових дій, зокрема медичній, психологічній та соціальній реабілітації.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко, перебуваючи з робочим візитом у Чернівецькій області, відвідала приватне підприємство «Артон», яке спеціалізується на виробництві протипожежного електронного обладнання. Майже 70% виробленої продукції підприємство поставляє на експорт до 35 країн світу, зокрема і в країни-ЄС. Під час зустрічі з колективом підприємства Ірина Геращенко обговорила стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та звернула особливу увагу на необхідність приведення українського законодавства до права ЄС в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства ЄС.

Перший віце-спікер зауважила, що задля укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) та виходу українських підприємств на європейські ринки у Парламенті було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» №6235 від 24.03.2017. Разом з тим, І. Геращенко поінформувала, що 28 лютого ц.р. парламентарії не підтримали згаданий законопроект, і наразі вітчизняні підприємства змушені платити по 50 тис. євро за сертифікацію продукції.

«Парламент до кінця скликання має повернутись до розгляду питання щодо врегулювання технічних регламентів та оцінки відповідності для того, аби зробити експорт українських підприємств на ринок ЄС простішим і дешевшим», – зауважила І. Геращенко.

У місті Чернівці Ірина Геращенко завітала до Буковинського державного медичного університету, де під час зустрічі із студентами та викладацьким складом обговорила виконання Угоди про асоціацію і продовження реформ щодо євроатлантичної інтеграції, реформу сектору безпеки та оборони, реформи у сфері освіти, медицини, протидії корупції та впровадження гендерної рівності.

Перебуваючи у селі Шипинці, Перший віце-спікер І. Геращенко разом із народним депутатом України І. Рибаком взяли участь у відкритті шкільного басейну у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Кіцманської міської ради. Під час урочистостей І. Геращенко зазначила, що нинішня подія дає можливість побачити конкретний результат реформи децентралізації і ефективної взаємодії центральної та місцевої влади. Ірина Геращенко підкреслила, що з розвитком науково-технічного прогресу та появою різноманітних гаджетів надзвичайно важливим завданням Держави залишається популяризація спорту та активного способу життя. Політик висловила переконання, що поряд із розвитком молодіжної політики та спорту надзвичайно важливо приділяти увагу й підтримці української культури, українських книговидавців та кінематографів.

У рамках візиту Перший віце-спікер також відвідала місто Заставна та зустрілась із представниками громадських організацій, місцевими жителями, військовослужбовцями, учасниками АТО/ООС. Під час зустрічі І. Геращенко відповіла на питання щодо стану впровадження та проблемних питань реформ децентралізації, освіти, медицини, соціального та пенсійного забезпечення.

Ірина Геращенко та В.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк вшанували пам’ять і поклали лампадки перед стендами пам'яті Героїв Небесної Сотні та 96 буковинських військовослужбовців, світлини яких розміщені у Чернівецькій облдержадміністрації.

 

Прес-служба Апарату Верховної Ради України     33


avatar