17.08.2018, 17:03

Зростання цін у липні зафіксували лише у Чернівецькій області

Зростання цін у липні зафіксували лише у Чернівецькій області
Зростання цін у липні зафіксували лише у Чернівецькій області

Зростання споживчих цін в Україні у липні порівняно з червнем на рівні 0,1% зафіксовано лише у Чернівецькій області, повідомляє УНІАН. Як повідомляється на сайті Державної служби статистики України, в інших областях ціни в липні до попереднього місяця знизилися, зокрема, найбільше зниження цін відбулося у місті Київ (1,5%), Полтавській (1,3%) і Херсонській (1,2 %) областях.

Такі дані Інформаційному агентству АСС прокоментували в Чернівецькій обласній адміністрації. Порівняно з минулим роком, у Чернівецькій області подорожчали овочі, м`ясні та ковбасні вироби, каже заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Федірчик. Впливати чиновники не можуть, адже з 1 липня 2017 року Уряд скасував державне регулювання цін на товари та послуги. Тому крамниці й кладуть різну торговельну надбавку. 

 В області виробництво м`яса зросло на 1,6 відсотка, разом із тим поголів`я великої рогатої худоби та свиней зменшилось в усіх господарствах регіону, зросла лише кількість птиці. Можливо, це також вплинуло на зростання цін. Також варто взяти до уваги подорожчання кормів та ліків, зазначає чиновниця. Підтримку виробники м`ясопродукції отримують завдяки урядовій та обласній програмам. Наприклад, за обласною програмою, раз у рік фермерам надається допомога на утримання трьох і більше корів по одній тисячі гривень за одну голову.

У поточному році вже виплачено 229 тисяч гривень, до завершення року ця сума подвоїться, кажуть у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

 Джерело: АСС
     358


Новини по темі:avatar