14.09.2018, 15:29

#Зрада або як Чернівецька область не змогла реалізувати гроші на дороги

#Зрада або як Чернівецька область не змогла реалізувати гроші на дороги
#Зрада або як Чернівецька область не змогла реалізувати гроші на дороги

Дороги в Чернівецькій області у вкрай поганому стані. Якщо дорогу державного значення до столиці ще ремонтують (там проводять капітальний ремонт, поки що на окремих ділянках), то інші шляхи сполучення, зокрема до кордону з Румунією – країною ЄС, потребують ремонту.

Зазвичай апелюють до того, що на всі об’єкти не вистачає грошей, субвенцій з держбюджету катастрофічно бракує, а власних коштів – взагалі немає. Проте інколи навіть наявні гроші чомусь не можуть ефективно освоїти.

Отже, нещодавно Кабінет Міністрів України скоротив витрати на ремонт автомобільних доріг краю на майже 70 мільйонів гривень (68 мільйонів).

Там на засіданні затвердили перерозподіл коштів на будівництво та реконструкцію автомобільних доріг державного значення за результатами роботи за сім місяців 2018 року.

Прес-служба Міністерства інфраструктури повідомила, що перерозподіл здійснюватимуть з об’єктів, де, за результатами проведених тендерних процедур, виникла економія коштів.

Крім того, виключено об’єкти, які не забезпечені проектною документацією та не готові до реалізації. Вивільнені гроші перекинуть на інші об’єкти, які потребують додаткового фінансування.

За бюджетною програмою «Розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» передбачено скорочення витрат на 308 мільйонів гривень у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Миколаївській, Чернівецькій областях. З нашого краю забирають 68 мільйонів, які не змогли освоїти.

Водночас на 255 мільйонів гривень збільшують витрати у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій, Черкаській областях.

Загалом завдяки ухваленим рішенням лише одна сусідня Вінницька область отримала додатково майже 278 мільйонів гривень, а Хмельницька – 25.

Щоправда, у Чернівецькій ОДА кажуть, що це не остаточне рішення і кошти можуть повернути в область. Хоча навряд чи їх вдасться освоїти, бо потрібно провести конкурс та знайти підрядників. За їхніми словами, наразі немає підстав говорити, що гроші у нашої області забрали. Йдеться про 68 мільйонів, які передбачені на ремонт дороги на Порубне, до міжнародного пункту пропуску. Мовляв, там виникла необхідність розірвати угоду з підрядником, який не виконав взяті на себе зобов’язання. І можливо їх перекинуть на трасу Житомир – Чернівці.

За словами нардепа від Буковини Максима Бурбака, це трапилося через зволікання та постійні не потрібні узгодження.

- Не треба було по два місяці на початку літа витрачати на погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради переліку ремонту доріг в області. Не треба юристів до столиці засилати вже після прийнятого рішення, - зауважив він.Джерело: Погляд
     319


Новини по темі:avatar