16.05.2018, 11:45

Злісні неплатники аліментів почали виплачувати кошти своїм синам та дочкам

Злісні неплатники аліментів почали виплачувати кошти своїм синам та дочкам
Злісні неплатники аліментів почали виплачувати кошти своїм синам та дочкам

Дієвість обмежувальних заходів для боржників аліментів обговорили на засіданні оперативного штабу зі стягнення заборгованості з виплати аліментів

 З початку року вдалося стягнути 12 715 661 гривень аліментів для буковинських дітей, - про це зокрема йшла мова на черговому засіданні регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконанням органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів. Як зазначає заступник начальника ГТУЮ - начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Олександр Малий, заходи, які застосовуються за оновленим законодавством дають свій позитивний результат. Завдяки обмеженням у правах злісних неплатників аліментів вдалося спонукати їх виплатити кошти своїм синам та дочкам. У Чернівецькій області свої законні виплати від батьків отримали понад п’ять з половиною тисяч дітей. 

 15 травня Верховна Рада України підтрималазапропоновані ініціативи, депутатам міжфракційного об’єднання «Чужих дітей не буває», щодо подальшого посилення відповідальності неплатників аліментів. Серед запропонованих у законопроектах змін:
– Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу.
– Система автоматизованого арешту коштів боржників.
– Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних осіб.
– Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
– Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
– Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
– Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.
– Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
– Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною.     274


avatar