22.12.2018, 23:44

Закінчується термін для реформування ЗМІ, засновниками яких є державні органи.

Закінчується термін для реформування ЗМІ, засновниками яких є державні органи.
Закінчується термін для реформування ЗМІ, засновниками яких є державні органи.

До уваги друкованих засобів масової інформації, засновниками яких є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування 31 грудня 2018 року завершується термін для реформування Ваших видань

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області повідомляє, що 31 грудня 2018 року  закінчується термін для реформування друкованих засобів масової інформації, засновниками яких є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування.

Нагадуємо, що Законом України  «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі – Закон про реформування) були внесені зміни до статті 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», якими заборонено органам державної влади, іншим державним органам  та органам місцевого самоврядування виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Друковані засоби масової інформації, які були зареєстровані до моменту набрання чинності даних змін підлягають реформуванню у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом та другий – протягом наступних двох років. Наразі триває другий етап реформування.

Процедура реформування полягає, як правило, у зміні засновника друкованого засобу масової інформації, шляхом виходу органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) або ж припинення випуску друкованого засобу масової інформації.

Вихід органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації оформляється договором, що укладається між органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, що є засновниками (співзасновниками), та правонаступниками, відповідно до вимог цивільного законодавства.

Зазначений договір, який обов’язково має містити умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості, є підставою для перереєстрації друкованого засобу масової інформації у порядку, визначеному Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Додатково інформуємо Вас, що державна реєстрація (перереєстрація) друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, що діють в межах Чернівецької області, здійснюється Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області.

Звертаємо Вашу увагу, що частиною четвертою статті 18 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» передбачено, що реєструючий  орган  визнає  свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним у разі неподання  після  завершення процесу реформування державних і комунальних   друкованих   засобів   масової  інформації  органами державної влади, іншими державними органами або органами місцевого самоврядування,  які  є  їх засновниками (співзасновниками), заяви про   перереєстрацію   відповідних   друкованих засобів  масової інформації.

Тобто, у разі неподання до 31 грудня 2018 року засновниками (співзасновниками) документів на проведення перереєстрації відповідних друкованих засобів масової інформації, є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним.

У разі необхідності отримання додаткової інформації,  просимо звертатись до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації  Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, що знаходиться за адресою: м. Чернівці, вул. А. Кохановського, 7, поверх ІІІ, каб. 1 та 3. Телефон для довідок: 58-52-23, 58-52-19.

 

Заступник начальника Управління

державної реєстрації  Головного

територіального управління

юстиції  у Чернівецькій області                                                Юлія Бабина

      281


avatar