18.06.2018, 21:24

З початку 2018 року в Чернівецькій області 65 людей з інвалідністю працевлаштовані

З початку 2018 року в Чернівецькій області 65 людей з інвалідністю працевлаштовані
З початку 2018 року в Чернівецькій області 65 людей з інвалідністю працевлаштовані

За січень - травень 2018 року на підприємствах Буковини отримали роботу 65 осіб з інвалідністю, котрі перебували на обліку у Чернівецькому обласному центрі зайнятості і мали статус безробітного.

«Люди з інвалідністю мають право на працю. Реалізувати це право допомагає їм служба зайнятості, зокрема у працевлаштуванні. І працівники-інваліди, і їхні роботодавці мають певні пільги, права та обов’язки, передбачені чинним законодавством. Працедавці можуть звертатися до служби зайнятості. І наші працівники швидко проведуть добір фахівців на вільні посади », - каже директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Бухгалтер, кухар, фармацевт, водій, електрогазозварник, тракторист, штукатур, маляр, слюсар, швачка, психолог, діловод, менеджер тощо. За такими спеціальностями вже отримали роботу особи з інвалідністю на підприємствах, в організаціях та установах Буковини.

Нині працедавці області пропонують 98 вакансій для людей з інвалідністю. Зокрема, є вільні посади лікаря-стоматолога, маляра, продавця продовольчих товарів, контролера енергонагляду, електромеханіка, швачки, перекладача, викладача-інструменталіста (народних, духових, спеціальних інструментів).

Станом на 1 червня 2018 року на обліку у Чернівецькому обласному центрі зайнятості перебуває 488 осіб з інвалідністю.

Відповідно до чинного законодавства роботодавці зобов’язані виконувати норматив робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема для підприємств – це 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця згідно з ч. 1 ст. 19 Закону №875. Роботодавцю, який працевлаштовує осіб з інвалідністю, здійснюють компенсаційні виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць.Джерело: Сектор інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості
37


avatar