22.02.2019, 18:19

Всі ОВК в Чернівецькій області провели перші засідання та склали присягу

Всі ОВК в Чернівецькій області провели перші засідання та склали присягу
Всі ОВК в Чернівецькій області провели перші засідання та склали присягу

Відсутнє керівництво, затримка початку засідання, незабезпеченість технікою, зміна адреси ОВК – такі особливості перших засідання окружних виборчих комісій в Чернівецькій області. У всіх кругах кворум був, присягу прийняли. Згідно з постановою ЦВК від 20.02.2019 Чернівецька - єдина область, де поки не було змін у складі комісії.

Перше засідання окружної виборчої комісії в Чернівецькій області  відбулося у 202 окрузі 19 лютого о 16:30. Округ знаходиться в межах  Вижницького, Кіцманського, Путильського та частини Сторожинецького району.  Всього Центральна виборча комісія зареєструвала 37 осіб для роботи в ОВК на цьому окрузі. Присутніми на першому засідання були 25 членів. З керівного складу – не було заступника голови від кандидата на пост Президента України Євгенія Мураєва. Члени комісії не одразу зійшлись на засідання, тому воно було відкладено на пів години. Керував засіданням член комісії Ігор Ковбас  від кандидата на пост Президента України Юрія Бойка, який замінив голову через її погане самопочуття. Засідання з перервою тривало 1,5 години. Комісія розглянула питання чергувань членів ОВК (з 9 до 18:00, по пів дня чергує кожен) та винесла пропозицію перенести питання технічного забезпечення приміщення на наступне засідання, куди запросять і представників органів місцевого самоврядування. Члени комісії присягу склали. Крім того, місце засідання ОВК було змінено. Згідно з відомостями ЦВК, адреса приміщення окружної виборчої комісії 202 округу – вул. Чернівецька, 4, м. Сторожинець, приміщення Чернівецької філії ПАТ "Укртелеком". Засідання ж проводилось в залі РДА, за адресою – вул. Чернівецька, 6а, м. Сторожинець. Окрім самої комісії, на засіданні були присутніми представники від ОБСЄ та ОПОРИ.

Перше засідання ОВК у 203 окрузі, що в межах Глибоцького, Новоселицького, частини Сторожинецького району та Садгірського району міста Чернівців, відбулося 20 лютого об 11:00. Заступник та секретар комісії на засідання спізнилися, голови не було. З одним членом ОВК (Краснов Олексій від  Іллі Киви) не вдалося встановити зв'язок. З 36 зареєстрованих членів комісії були присутні 27, які склали присягу. Проте жоден з керівників ОВК у виборчих комісіях раніше не працював, винесені на порядок денний організаційні питання перенесли на наступне засідання. Невирішеними є питання кошторису, зв'язку з ЦВК та штатного розкладу. Поки табличка ОВК на будівлі не висить, стенд для розміщення офіційних матеріалів – відсутній. Окрім членів комісії, на засіданні були журналісти та спостерігач ОПОРИ.

Перше засідання ОВК у 204 окрузі, що в межах Заставнівського, Кельменецького, Сокирянського, Хотинського районів та м. Новодністровськ відбулось теж 20 лютого об 11:00 годині. З 37 членів комісії були присутні 28 членів, які склали присягу. На засіданні комісії було усе керівництво ОВК. На ньому офіційно головував голова комісії, проте, у зв'язку з браком досвіду в нього та його заступника, фактично функції головування на засіданні взяла на себе секретар комісії (від кандидата Олександра Шевченка). Випадків недопущення на засідання комісії осіб, які мають на це право, зафіксовано не було.

Про стан матеріально-технічного забезпечення ОВК поінформувала комісію  заступниця голови Хотинської районної державної адміністрації. Кандидати, їх довірені особи, іноземні спостерігачі та журналісти на засіданні комісії присутніми не були. Адреса розміщення ОВК співпадає з адресою, вказаною на сайті ЦВК. ОВК знаходиться в будівлі Хотинської РДА. Наразі ОВК не володіє усім необхідним для роботи обладнанням. За словами заступниці голови Хотинської РДА – необхідне матеріально-технічне забезпечення буде надане до кінця тижня. Для ОВК виділено дві кімнати на першому поверсі будівлі Хотинської РДА та надано дозвіл проводити засідання в сесійній залі. Приміщення обладнане робочими столами та стільцями, наявний інформаційних стенд. Проте, на час проведення першого засідання комісії, приміщення ОВК було обладнане тільки одним телефоном, а відведені для роботи комісії 3 комп’ютера, принтер та копіювальна техніка поки не були передані керівництву ОВК. Таблички ОВК на будівлі немає.

Перше засідання ОВК у 201 окрузі, що в межах Першотравневого, Шевченківського та частини Садгірського району міста Чернівців відбулось 20 лютого об 17:00. З зареєстрованих 38 членів комісії були присутні 30, які склали присягу. Керівний склад був присутній. Заступник голови ОВК та секретар мають досвід роботи лише в ДВК, але інші члени комісії мають досвід роботи в окружній комісії.  4 члени ОВК мають місце реєстрації поза межами Чернівецької області. Розглянули питання графіку роботи комісії (з 10:00 по 19:00), визначили 4 особи, які будуть працювати на платній основі та потрібних штатних працівників. Питання кошторису, графіку чергування та розподілу обов'язків між членів ОВК перенесли на наступне засідання. Таблички ОВК та стенду для розміщення офіційних матеріалів поки немає. На час першого засідання комісії – відсутні необхідні технічні прилади (комп'ютер,сканер і т.д.) та сейф. Окрім членів комісії на засіданні були представники ОБСЄ, ОПОРИ, ГО «Правові передові ініціативи», довірена особа Юрія Бойка та один виборець (комісія одноголосно проголосувала надати дозвіл бути йому присутнім на засіданні ОВК).

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області      260


avatar