19.03.2019, 19:11

ВИБОРИ 2019: ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ВДОМА

ВИБОРИ 2019: ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ВДОМА
ВИБОРИ 2019: ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ВДОМА

Під час виборчого процесу у виборців виникає безліч питань щодо порядку реалізації свого права голосу. Серед них і актуальні питання: як проголосувати вдома. Для голосування вдома на президентських виборах 31 березня 2019 року виборцю необхідно буде надати довідку з лікувального закладу, що підтверджує факт його тимчасової нездатності самостійно пересуватися. Про це повідомляє Галина Пшеничко головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації

нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області.

Кожен, хто не здатний самостійно пересуватися, має право проголосувати не на виборчій дільниці, а за місцем перебування. Для цього потрібно:

1. Звернутися до дільничої виборчої комісії із власноруч написаною заявою з проханням забезпечити голосування за місцем перебування. Заяву можна подати особисто, поштою або через інших осіб.

2. До заяви необхідно додати медичну довідку про стан здоров’я.

3. У заяві потрібно вказати адресу місця свого перебування на день виборів.

4. Дільнича виборча комісія своїм рішенням повинна надати можливість голосувати за місцем перебування.

5. Заяву необхідно подати до дільничої виборчої комісії не пізніше 20.00 останньої п’ятниці перед днем виборів, тобто 29 березня 2019 року.

Про те, що виборець не здатний особисто пересуватися і має право голосувати не у приміщені для голосування, а за місцем перебування, у списку виборців повинна бути відмітка навпроти прізвища особи «НСП» – не здатний самостійно пересуватися.

Як дізнатися, що в списку виборців є відмітка «НСП»? Такий виборець або його родичі можуть звернутися до дільничої виборчої комісії за місцем голосування та ознайомитися зі списком виборців.

У іменному запрошені на вибори має бути вказано наступне: «У зв’язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну нездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування».

31 березня 2019 року до виборця, заяву якого зареєстрували раніше, прибувають члени дільничної виборчої комісії з бюлетенями та  опечатаною або опломбованою виборчою скринькою та витягом зі списку виборців.

Для забезпечення прозорості голосування виборця, який голосуватиме за місцем перебування, допускають у відповідне приміщення членів виборчої комісії, офіційних спостерігачів, кандидатів або їх довірених осіб.

Виборець чи члени його сім'ї не можуть відмовити виборчій комісії у присутності, інакше проголосувати не вдасться. Однак конкретно голосувати (ставити галочку в бюлетені) виборець все ж повинен в окремому приміщенні, без присутності кого-небудь ще. Так зберігається таємниця волевиявлення.

Важливо: якщо виборець включений у список для  голосування вдома, він не зможе про голосувати на дільниці, адже  його бюлетень відправлять з виборчою комісією за вказаною адресою.

Про це повідомляє Галина Пшеничко

головний спеціаліст відділу систематизації законодавства,

правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації

нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти

Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області     44


avatar