31.07.2018, 18:42

Усі борги комунальних підприємств міська влада покривала за рахунок чернівчан, – Богдан Ковалюк

Усі борги комунальних підприємств міська влада покривала за рахунок чернівчан, – Богдан Ковалюк
Усі борги комунальних підприємств міська влада покривала за рахунок чернівчан, – Богдан Ковалюк

Депутат Чернівецької міської ради Богдан Ковалюк розповів у програмі «Чернівці Сьогодні» про те, як команда Каспрука намагалася дурити депутатів, виділяючи гроші на допомогу «Чернівціводоканалу». Крім того, гість програми також поділився, як, тепер уже колишня, міська влада формувала програму розвитку міста, виділяючи на неї нереальні для міського бюджету суми.
 
– За яким принципом з міського бюджету виділяють гроші на ремонт об’єктів ЖКГ?
– Уже два роки країна, і зокрема Чернівці, живуть за принципом програми цільового методу фінансування. Тобто, місцева рада, за звернення мешканців або чиновників визначає основні напрямки фінансування у житлово-комунальній сфері та спрямовує туди кошти. Тобто, спочатку органи місцевого самоврядування формують програму, і вже на її основі виділяють кошти з бюджету на ті чи інші потреби. На жаль, у Чернівцях ця програма минулими роками набула такого розміру, який не підлягає фінансуванню. Наприклад, на 2018 рік чиновники пропонували включити до програми об’єкти, загальна вартість робіт на яких сягає 580 мільйонів гривень. Це перевищує бюджет, передбачений на соціально-економічний розвиток міста. Чиновники часто вводили мешканців в оману, запевняючи, що їхній міжбудинковий проїзд чи дорога є в програмі, тож їх невдовзі поремонтують. При цьому не уточнювали, що насправді коштів на ці роботи в бюджеті немає. 
 
– Як повинні формуватися подібні програми?
Суми, закладені в «Комфортному місті», є нереальними для фінансування, тож депутати запропонували піти іншим шляхом. А саме, привести програму у відповідність до стану бюджету. Щоби мешканці знали, які об’єкти є пріоритетними для громади цього року і за виконання яких можна запитувати із можновладців у кінці року.

На депутатських зборах ми кілька разів пропонували директору департаменту житлово-комунального господарства вказувати у програмі суму, яка відповідала б реальності. Але він так і не надав конкретний перелік об’єктів. Просто подав програму, розраховану на 200 мільйонів гривень. Хоча в бюджеті на комунальну сферу передбачено лише 58 мільйонів.Джерело: http://promin.cv.ua/2018/07/31/usi-borhy-komunalnykh-pidpryiemstv-miska-vlada-pokryvala-za-rakhunok-chernivchan-bohdan-k
     322


Новини по темі:avatar