07.06.2019, 11:39

Уляна Супрун заявила, що зарплати у сімейних лікарів на Буковині вищі, ніж у сусідній Румунії

Уляна Супрун заявила, що зарплати у сімейних лікарів на Буковині вищі, ніж у сусідній Румунії
Уляна Супрун заявила, що зарплати у сімейних лікарів на Буковині вищі, ніж у сусідній Румунії

Виконувач обов`язків Міністра охорони здоров`я України Уляна Супрун повідомила, що зарплати у буковинських сімейних лікарів вищі, ніж в румунських. Про це вона написала на своїй сторінці в мережі Facebook 

«Днями в Чернівцях аналізували успіхи і плани трансформації та з’ясували, що зарплати сімейних лікарів на Буковині вище, ніж у сусідній Румунії, яка є членом ЄС. Одна з Сучавських амбулаторій пропонує сімейному лікарю близько двох тисяч леїв. За курсом — це 14 тисяч гривень. Сімейні лікарі на Буковині, з якими пацієнти охоче укладають декларації, мають зарплати 15 тисяч гривень та більше», - йдеться у дописі Супрун. 

Вона зазначає, що це стало можливим передусім завдяки принципу «гроші ходять за пацієнтом». 

«Уже всі заклади Чернівецької області, які надають первинну медичну допомогу, уклали угоди з НСЗУ (Національна служба здоров'я України) — більшість уже має внутрішні колективні договори та змогли суттєво підвищити заробітну плату своїм лікарям», - зазначає пані Уляна. 

Також виконувач обов`язків Міністра охорони здоров`я додала, що завдяки договорам, які медичні заклади уклали з НСЗУ, вони отримали можливість посилити своє матеріально-технічне забезпечення, що є особливо актуальним в сільській місцевості. Вона зазначила, що на Буковині вже почали впроваджувати телемедицину, закуповувати новий транспорт і будувати нові амбулаторії. 

«Сьогодні  в Чернівецькій області діють 16 центрів первинної медико-санітарної допомоги. А в самих Чернівцях є 7 закладів охорони здоров’я зі статусом некомерційних підприємств — вони працюють безпосередньо з Національною службою здоров’я України та отримують гроші за проведену роботу. Чудово, що до процесу реформування та покращення якості надання медичних послуг долучилися також об’єднані громади. Адже це стосується здоров’я громадян», - написала Уляна Супрун. 

      184


avatar