08.08.2018, 17:16

Зупинка залізничного сполучення з РФ вдарить по Україні: експерт вказав на деталі

Зупинка залізничного сполучення з РФ вдарить по Україні: експерт вказав на деталі
Зупинка залізничного сполучення з РФ вдарить по Україні: експерт вказав на деталі

Через припинення залізничного сполучення з Росією “Укрзалізниця” понесе значні збитки.

Про це заявив експерт з економічного аналізу та транспортної інфраструктури Українського інституту майбутнього Ярослав Пилипчук, пише НАРОДНА ПРАВДА  із посиланням на Сегодня.

Як відомо, нещодавно міністр інфраструктури Володимир Омелян анонсував закриття залізничного сполучення з Росією. 

Омелян зазначив, що міністерство інфраструктури підготувалу низку контрзаходів у відповідь агресивним діям Росії в акваторії Азовського моря, до якої входить припинення залізничного сполучення з РФ.

Разом із тим, цей крок насамперед вдарить по самій “Укрзалізниці”. Протягом минулого року український експорт до Росії у грошовому еквіваленті склав 3,94 млрд доларів. Імпорт – 7,2 млрд доларів.

“Якщо дивитися за обсягами взаємної торгівлі України і Росії, а він зараз становить близько 10 млрд доларів, то більшість товарів перевозиться саме залізницею. Скасування вантажного сполучення призведе до втрати і для української економіки”, – сказав експерт.

Збиткі від припинення пасажирських перевезень також будуть чималі – тарифи на міжнародні маршрути в три-чотири рази вищі, ніж по Україні.

На думку Пилипчука, пасажири, які їздили до Росії залізницею, просто пересядуть на автобуси. У підсумку “Укрзалізниця” буде втрачати значні кошти.

Як пише LB.ua минулого року потяг Київ – Москва був найприбутковішим напрямком “Укрзалізниці”. Він дав понад 150 млн грн прибутку.

Нагадаємо, з боку міністерства інфраструктури вже не перший раз звучать пропозиції закрити залізничне сполучення з Росією. Незважаючи на це, на початку 2018 року на журналістський запит в “Укрзалізниці” повідомили, що в минулому 2017 році найприбутковішим українським потягом став №5/6 Київ – Москва, а найбільш збитковим – №70/69 Маріуполь – Львів.

До слова, понад рік тому Володимир Омлян заявляв, що “Укрзалізниця” не буде зупиняти пасажирське залізничне сполучення з Російською Федерацією.

 Джерело: Народна Правда
     330


Новини по темі:avatar