18.10.2018, 16:51

Зростання цін на ринку палива є обгрунтованим - АМКУ

Зростання цін на ринку палива є обгрунтованим - АМКУ
Зростання цін на ринку палива є обгрунтованим - АМКУ

Зростання цін на українських АЗС відповідає ситуації на світовому ринку нафтопродуктів і не пов'язаний з порушенням учасниками ринку антимонопольного законодавства, заявив державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ) Валерій Полюхович на прес-конференції в Києві в четвер.

"Якщо говорити про стан цін на ринку нафтопродуктів України, то, дійсно, певна тенденція щодо зростання цін як на дизельне паливо, так і на бензин є. В принципі, диспропорції між зростанням світових цін на нафту і зростанням цін на роздрібному ринку світлих нафтопродуктів немає ", - сказав він.

Коментуючи ситуацію на українському ринку з позиції антимонопольного законодавства, зокрема, порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, зловживання монопольним становищем, а також недобросовісної конкуренції, він зазначив, що в даний час немає підстав говорити про наявність таких порушень.

"Якщо говорити про ті справи, які знаходяться в даний час в комітеті, то серед них - на стадії розслідування справу (розпочате в кінці 2017 року - ІФ) про узгоджені антиконкурентні дії на ринку світлих нафтопродуктів, учасниками якого є компанії, що належать OKKO, WOG і SOCAR. Говорити про те, що в даний час причиною масового зростання цін на ринку є будь-які антиконкурентні узгоджені дії, передчасно ", - підкреслив він.

Коментуючи доручення прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана перевірити обгрунтованість підвищення українськими АЗС цін на паливо, держуповноважений додав, що комітет постійно моніторить ситуацію і аналізує отримані від АЗС дані.

Розслідування про можливі антиконкурентні узгоджені дії мереж OKKO, WOG і SOCAR в даний час знаходиться на завершальному етапі, додав він.

"Підготовлено подання. Сподіваюся, найближчим часом буде розпочато слухання в комітеті у цій справі", - сказав В. Полюхович.

Як повідомлялося, в кінці грудня 2017 року Комітет розпочав розгляд справи про можливе порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної торгівлі високооктанових бензинів і дизпалива мережами OKKO і WOG. АМКУ в ході дослідження цінової ситуації виявив факти одномоментного, односпрямованого встановлення і підтримання роздрібних цін на бензини та дизельне паливо на однаковому рівні мережами АЗС, що працюють під брендами ОККО і WOG.

Нещодавно комітет також почав розгляд через різке підвищення цін на скраплений газ.Джерело: reform.energy
     315


avatar