28.04.2019, 02:12

Зеленський не радить Путіну «спокушати» українців паспортами РФ та говорити з Україною мовою загроз

Зеленський не радить Путіну «спокушати» українців паспортами РФ та говорити з Україною мовою загроз
Зеленський не радить Путіну «спокушати» українців паспортами РФ та говорити з Україною мовою загроз

Володимир Зеленський, новообраний президент України, заявив, що російський паспорт - це право бути заарештованим за мирний протест, не мати вільних виборів і взагалі забути, що таке природні права та свободи людини. Він заявив, що паспорт захоче отримати хіба той, хто досі перебуває під впливом пропаганди, тому він не радить Путіну «спокушати» українців російськими паспортами. Про це він написав на своїй офіційній сторінці в facebook. 

«Я би не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ. Можливо, і знайдеться хтось, хто й досі перебуває під впливом пропаганди. Можливо, хтось зробить це заради заробітку або ховаючись від кримінальних розслідувань. Ми навіть можемо надати Володимиру Путіну перелік тих громадян України, яким у найближчий час стане дуже некомфортно у країні, яку вони цинічно грабували, зловживаючи високими посадами. Нехай Росія знову вирішує, де найбільше їй потрібні такі «професіонали» - у Ростові чи Магадані», - написав новообраний президент України. 

«Ми чудово знаємо, що російський паспорт надає насправді.

Це право бути заарештованим за мирний протест.

Це право не мати вільних та конкурентних виборів.

Це право взагалі забути про наявність природних прав та свобод людини. 

Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати «новою нафтою», на яку влада Росії намагається перетворити власний народ.

Українці – це вільні люди у вільній країні. Незалежній, суверенній та неподільній. 

Громадянство України – це свобода, гідність і честь. Це те, що ми захистили, і будемо захищати», - зазначає Володимир Зеленський. 

Крім того Володимир Олександрович додав, що Україна також буде надавати захист, притулок та українське громадянство всім, хто буде цього потребувати.

«Україна не відмовиться від своєї місії бути прикладом демократії для пострадянських країн. І частиною цієї місії буде надання захисту, притулку та українського громадянства всім, хто готовий боротися за свободу. Ми будемо надавати притулок та допомогу всім - всім, хто готовий боротися пліч-о-пліч з нами за нашу і вашу свободу. 

Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше», - йдеться у повідомленні. 

Зеленський додав, що готовий до переговорів у Нормандському форматі, та зазначив, що, цитуємо: «з Україною і українцями не слід говорити мовою загроз, військового та економічного тиску», тому що «це найкращий шлях до припинення вогню та розблокування Мінського процесу».

«Я сподіваюсь, що на найближчий зустрічі у Нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації. Конкретним підтвердженням цієї готовності має стати взаємний обмін нашими  громадянами у форматі «всіх на всіх». Без винятків. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України та Росії. З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації. Як Донбасу, так і Криму. Україна не здається! У всіх сенсах цього слова.

Але я маю надію, що у Росії все ж більше прагнуть говорити, ніж стріляти», - додав Володимир Зеленський. 

      259


avatar