26.04.2018, 20:06

Закон про реформування СБУ внесуть до парламенту в цьому році, - нардеп

Закон про реформування СБУ внесуть до парламенту в цьому році, - нардеп
Закон про реформування СБУ внесуть до парламенту в цьому році, - нардеп

Протягом шести місяців після прийняття закону про нацбезпеки до Верховної ради повинні внести закон, який буде стосуватися реформування Служби безпеки України (СБУ).

Про це повідомила голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету з питань національної безпеки і оборони, народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Ірина Фриз, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні ми маємо законодавчий крок в напрямку реформування служби безпеки - це закон" Про національну безпеку ", де в заключних положеннях зазначено, що Кабмін, який він має право законодавчої ініціативи, має внести законопроект про СБУ", - заявила Фриз.

За її словами, народні депутати будуть наполягати на тому, щоб законопроект стосувався саме реформування всієї служби безпеки.

"Закон повинен бути внесений через шість місяців після прийняття закону про нацбезпеки. Отже, якщо всі терміни будуть зберігатися, то не виключено, що навіть в цьому році ми зможемо отримати проект закону, в якому будуть вказані формат і напрямки реформування СБУ", - додала нардеп.

Фриз зазначила, що концепція реформування СБУ була напрацьована народними депутатами спільно з експертами Консультативної місії ЄС (Кмес) і НАТО в 2015 році.

"Ще в 2015 році за ініціативою керівника служби була утворена міжнародна міжвідомча група, яка підготувала концепцію реформування СБУ. До групи в ходили представники Кмес і НАТО в Україні, представники з боку польського уряду. Я також входила в цю групу. Колеги з Кмес, колеги з представництва НАТО підкреслюють необхідність більш якісно виписаного закону .... Сподіваюся, що напрацьовано в рамках роботи над концепцією можна використовувати для того, щоб на ньому базувати закон щодо реформ вання СБУ ", - зазначила Фриз

Нардеп підкреслила, що закон повинен передбачати позбавлення СБУ функцій розслідування економічних і корупційних злочинів.

"Я впевнена, що в цьому законі також має бути внесено (пункт, - ред.) Про позбавлення СБУ функцій займатися економічними злочинами. Ці статті потрібно просто передати іншим органам", - додала депутат.     105


Новини по темі:avatar