13.03.2019, 07:15

Захоплених Росією українських моряків можна вважати військовополоненими – ООН

Захоплених Росією українських моряків можна вважати військовополоненими – ООН
Захоплених Росією українських моряків можна вважати військовополоненими – ООН

Українські військові моряки, яких Росія захопила біля Керченської протоки, як військовополонені можуть перебувати під захистом Женевської конвенції, зазначили в Управлінні верховного комісара ООН із прав людини. 

24 українських моряків, яких російські силовики захопили в листопаді 2018 року біля Керченської протоки, можна вважати військовополоненими. Про це йдеться в опублікованій Управлінням верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ) доповіді про ситуацію в Україні за 16 листопада 2018 року – 15 лютого 2019 року.

"Членів екіпажів українських суден, затриманих 25 листопада 2018 року владою Російської Федерації в Керченській протоці, можна вважати військовополоненими і такими, що перебувають під захистом відповідно до Третьої Женевської конвенції", – ідеться в доповіді. 

В управлінні також зазначили, що Росія, яка окупувала Крим, досі не надала УВКПЛ доступу на півострів відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зокрема щодо територіальної цілісності України.

"УВКПЛ і надалі здійснює спостереження за ситуацією з правами людини на півострові з материкової частини України. Російська Федерація, усупереч міжнародному гуманітарному праву, яке використовують щодо держави-окупанта, продовжує застосовувати свої закони, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар", – зазначили представники ООН. 

 Джерело: ГОРДОН
     28


avatar