08.08.2018, 06:31

"Закарпаття відрізане від України". Садовий написав лист Порошенку

"Закарпаття відрізане від України". Садовий написав лист Порошенку
"Закарпаття відрізане від України". Садовий написав лист Порошенку

Проблеми з інфраструктурою створюють загрозу національній безпеці в Закарпатті. Як повідомляє офіційний сайт "Самопомочі", про це йдеться у листі голови партії, мера Львова Андрія Садового, надісланому президенту, прем'єр-міністру та міністру інфраструктури, за підсумками наради з розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури Закарпаття.

"Після тимчасової втрати Криму цей регіон міг би стати альтернативною оздоровницею України. Але мешканцям Харкова чи Києва зручніше дістатись до Хургади чи Мальорки, ніж до термалів Берегового чи гірськолижних витягів Кострини", – зазначив Садовий.

Як ідеться в листі, понад два роки немає авіасполучення Закарпаття з Україною і світом. Мінінфраструктури та "Украерорух", підкреслив Садовий, за цей час не змогли встановити в аеропорту Ужгорода необхідні світло-сигнальні системи безпеки і сертифікувати їх відповідно до вимог ЄС, що є передумовою для продовження дії угоди зі Словаччиною про заліт українських літаків на словацьку територію під час зльоту-посадки.

"Єдина міжнародна автомагістраль М06, що зв’язує Україну із Закарпаттям та Південно-Східною Європою, не витримує навантажень і переважно в заторах. Ще три дороги, що ведуть через перевали, як не дивно, власне тільки із закарпатського боку в жалюгідному стані. Із відкриттям цього року Бескидського тунелю Закарпаття очікувало запуск поїздів "Інтерсіті", які частково послабили б логістичну напругу в регіоні. Але досі цього не сталося", – сказано в повідомленні.

Садовий зазначив, що поїздка на поїзді з Ужгорода в Київ займає зараз понад 12 годин.

Також у листі наголошено, що після впровадження безвізу та вільної торгівлі з ЄС на західному кордоні України не відкрито жодного нового пункту пропуску, а кошти, які Євросоюз виділив на модернізацію наявних, частково не використані та повернені назад.

"Така ситуація підігріває невдоволення центральною владою та зростання сепаратистських настроїв серед населення – адміністративні прорахунки Києва фактично створили на Закарпатті загрозу національній безпеці. Тому закликаю представників найвищої влади в країні діяти, аби виправити ситуацію", – підсумував Садовий.Джерело: gordonua.com
     309


avatar