29.01.2022, 12:00

«Ввійшов в історію, бо в тебе сиділи люди»? Зеленський відповів на запитання про враження від дій Москви

«Ввійшов в історію, бо в тебе сиділи люди»? Зеленський відповів на запитання про враження від дій Москви
«Ввійшов в історію, бо в тебе сиділи люди»? Зеленський відповів на запитання про враження від дій Москви

Президент України Володимир Зеленський вчора, 28 січня, зробив заяву на брифінгу за участі іноземних ЗМІ. 

На запитання про враження від дій Путіна і те, що, на думку Зеленського, слід від нього очікувати, президент України заявив, що якщо Росія в усіх ЗМІ заявляє, що не збирається нападати - то тоді є незрозумілою причина сотень тисяч військ зосереджених на українських кордонах. 

«Навіщо така кількість військових? Навіщо проводити так часто навчання? Яке навчання? Вони ж все вміють! Навіщо навчання саме тут? Чому на цих кордонах? Ви ж розумієте, що це ризики, що всі реагують. Може бути будь яка провокація. Для чого ти це робиш? Залякувати? Що це за мазохізм? В чому задоволення цього? Що хтось боїться? Ми не боїмось, але живуть люди! Звичайні люди, старі люди, вони не військові! Навіщо це?» - емоційно висловився Зеленський. 

«Великий народ. Сорок мільйонів - це дуже багато. І ростуть покоління, які будуть все це пам’ятати. І не забудуть» - зазначив президент України. 

Коментуючи недавнє запрошення міністра МЗС Сергія Лаврова приїхати на переговори до Москви або Сочі, щоб обговорити все, що завгодно, крім Донбасу, Зеленський різко відповів, що не бачить сенсу в таких переговорах. 

«Як я можу не говорити про Донбас? Весь світ говорить про Донбас, а мені, президенту України, все одно, що відбувається на кордонах? Як ти мені таке пропонуєш? Для чого?», - заявив Зеленський. 

Президент України здивувався такою пропозицією Лаврова, який є «начебто дорослою людиною з великим досвідом», і не розуміє, навіщо в РФ пропонують те, на що заздалегідь знають відповідь. 

«Навіщо запрошувати людину в такому форматі, щоб ця людина не погодилась? Ти ж чоловік, доросла людина, з досвідом наче б то. Немає чим зайнятись»? - поцікавився президент України. 

Зеленський відповів, що не боїться жодного формату, і готовий говорити про вирішення будь-якої проблеми, проте на нейтральній території. 

«Навіщо мене запрошувати до Сочі? Щоб я що, на лижах покатався? Ну добре – зустрінемося в Одесі, в морі покупаємося»,- емоційно сказав президент.

«Люди не розуміють ціни життя. Ось і все. Давайте не всі питання розглянемо. Давайте поговоримо про обмін! Ви що, отримуєте задоволення від того, що люди там сидять в тюрмах? В чому сенс? В чому твоя історична перемога? Ввійшов в історію, бо в тебе сиділи люди? Хтось когось хоче постійно «поламати», отримати свій результат, який він хоче… Життя проходить. І міністр у них вже не така молода людина. Життя йде. Треба домовлятись» - заявив президент.      252


avatar