25.04.2019, 16:26

Володимир Зеленський висловив свою думку щодо закону про мову

Володимир Зеленський висловив свою думку щодо закону про мову
Володимир Зеленський висловив свою думку щодо закону про мову

Новообраний Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці в Facebook написав про те, що після його вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз закону про мову для того, «щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України». 

«Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. 

Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення», - зазначив Володимир Зеленський. 

Він додав, що закон ухвалювався без обговорення із громадськістю, його текст з поправками наразі недоступний. 

«Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян», - наголосив новообраний Президент України.     301


avatar