10.09.2018, 14:23

Влада жінкам: українки вимагають половину місць у парламенті

Влада жінкам: українки вимагають половину місць у парламенті
Влада жінкам: українки вимагають половину місць у парламенті

Активістки жіночих рухів вийшли під Верховну Раду з вимогою ввести квоти на представництво жінок у парламенті і партійних списках.

ФАКТ. Мітинг «Жінкам владу, жінок в Раду» відбувся під стінами парламенту 6 вересня. Його організатором виступила Громадська рада з гендерних питань.

Активісти вимагали включити в новий Виборчий кодекс гендерну квоту – 50% місць для жінок в кожному партійному списку. Також, на думку мітингувальників, потрібно ввести санкції проти партій, які не дотримуватимуться гендерних квот.

ПРИЧИНИ. Організатори акції зазначають, що сьогодні Україна займає 144-е місце в світі за рівнем представництва жінок у парламенті. Згідно з даними Української жіночої демократичної мережі, у Верховній Раді лише 12% жінок, в обласних радах – 15%, в районних радах – 24%.

Представники жіночих організацій вважають, що державі необхідно більш активно брати участь у вирішенні цієї проблеми. На думку ініціаторів акції, жінки повинні бути представлені в парламенті нарівні з чоловіками, тим більше що більшість виборців – саме жінки.

ЯК ЗАРАЗ? Квотний принцип з’явився у виборчому законодавстві в 2013 році. Відповідно до закону, в списку кожної партії повинно було бути не менше 30% жінок. Втім, через відсутність санкцій більшість партій ці вимоги не виконували. І навіть ті, хто вимоги врахував, поставили жінок у непрохідній частині списку.

У 2015 році вимоги до виконання квот посилилися. Зате партіям, які виконали вимоги, пообіцяли додаткове фінансування з держбюджету. Втім, гроші за дотримання гендерної рівності отримала лише одна партія – «Самопоміч».

СВІТОВИЙ ДОСВІД. У рекомендаціях Ради Європи зазначається, що середній показник з рівня представництва однієї статі в парламенті повинен становити 40%. Завдяки квотами, у парламентах і урядах Швеції, Данії, Бельгії, Німеччини понад 30% жінок. А в канадському уряді ДжастінаТрюдо жінок і чоловіків порівну. До речі, це було однією з передвиборних обіцянок Трюдо.Джерело: https://uk.etcetera.media
     278


avatar