18.02.2022, 10:48

В Росії заявили, що будуть «вимушені відповісти» військовими діями - The New York Times

В Росії заявили, що будуть «вимушені відповісти» військовими діями  - The New York Times
В Росії заявили, що будуть «вимушені відповісти» військовими діями - The New York Times

США продовжують заявляти, що Росія збирається вторгнутися «найближчими днями». 

Незважаючи на наполягання Росії, що вона відводить війська від кордону з Україною, представники США попередили, що вторгнення «неминуче». Про це повідомляє The New York Times. 

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив у Раді Безпеки ООН, що російські «сили, включаючи сухопутні війська, авіацію, кораблі, готуються наступити на Україну найближчими днями».

Міністр оборони Ллойд Остін, який зустрівся з главою НАТО в Брюсселі, заявив, що Росія продовжує переміщувати війська ближче до кордонів України, додає бойову авіацію і запасається кров'ю в очікуванні втрат на полі бою.

Президент Байден попередив, що загроза нападу залишається «дуже високою».

Що відбувається на місці: артилерійські снаряди влучили в місто на сході України в четвер, 17 лютого, поціливши в дитячий садок і поранивши трьох дорослих мирних жителів.  Україна звинуватила підтримуваних Росією сепаратистів, а в Кремлі заявили, що «українська сторона» завдала перший удар.  Обмін вогнем викликав побоювання щодо ескалації.

Що відбувається в дипломатії: Державний департамент США повідомив, що Росія вислала з Москви американського дипломата. Крім того, у офіційній відповіді на пропозиції США щодо кризи, Кремль заявив, що не планує жодного вторгнення, але якщо США не погодяться на його вимоги, включаючи зменшення присутності НАТО у Східній Європі, вони будуть «вимушені відповісти» військовими діями.

Аналіз ситуації: почуття безпеки у європейців, яке з’явилось після закінчення холодної війни, покидає континент перед загрозою великої війни, яка в будь-яку хвилину може вибухнути в самому центрі Європи.      1372


avatar