30.04.2019, 14:48

Уляна Супрун: «Справи, які стосуються охорони здоров`я - поза політикою»

Уляна Супрун: «Справи, які стосуються охорони здоров`я - поза політикою»
Уляна Супрун: «Справи, які стосуються охорони здоров`я - поза політикою»

Виконувач обов`язків Міністра охорони здоров`я Уляна Супрун заявила, що після парламентських виборів готова співпрацювати з будь-якою конструктивною політичною силою, головне - аби ті не блокували зміни та відбувалося забезпечення галузі необхідним фінансуванням. Про це вона розповіла в інтерв`ю DW

На запитання «Яка політична сила з тих, що йтимуть у наступний парламент, підтримала б вас як міністра охорони здоров’я?» пані Ульяна відповіла, що її кандидатуру подали від нинішньої коаліції, проте, на її думку, справи, які стосуються охорони здоров`я - поза політикою.

«Але ми часто говоримо, що багато справ, які стосуються охорони здоров'я, вони - трохи поза політикою, бо люди хворіють незалежно від політичної ситуації, а ми маємо всім допомогти і надати якісні медичні послуги. Ми будемо стежити за тим, що відбуватиметься упродовж наступних шести місяців, і готові співпрацювати із будь-якою конструктивною політичною силою, щоб пояснювати хід реформ і забезпечити галузі необхідне фінансування», - заявила Уляна Супрун. 

Також вона додала, що критика медичної реформи є там, де вони ще не відбулись. 

«Реформа охорони здоров'я, фінансування, відбулася лише на рівні первинної ланки, де люди задоволені, мають своїх сімейних лікарів, які стали заробляти більше і теж задоволені. Де є нарікання - це там, де ще не відбулися реформи. На рівні спеціалістів поліклінік, діагностичних центрів, у лікарнях. Але й там ми змогли допомогти, щоб було більше ліків. Від наступного року вже у лікарнях, на рівні спеціалізованої медицини запрацюють зміни в фінансуванні, тож я вважаю, що в наступному році побачимо більше задоволених», - зазначила пані Уляна. 

Стосовно критики від Володимира Зеленського, новообраного президента України, який критикував медичні реформи задовго до виборів, Уляна Супрун зазначила, що на даний момент вона почула від команди Зеленського підтримку. 

«Після виборів від команди Зеленського ми почули, що є підтримка реформ, що вони би хотіли подивитися, як вони відбуваються, можливо, дати якісь поради.

Ми готові презентувати зміни, але наполягаємо на тому, що вони вже розпочаті і незворотні. Що другий етап реформи розпочинається цього літа, а третій, останній, щодо зміни фінансування, - від 2020 року», - розповіла Уляна Супрун.     39


avatar