29.12.2018, 13:52

Уляна Супрун розвінчала міф про керування авто напідпитку

Уляна Супрун розвінчала міф про керування авто напідпитку
Уляна Супрун розвінчала міф про керування авто напідпитку

Безпечної дози алкоголю в крові не існує. Про це в п'ятницю, 28 грудня, на своїй сторінці в мережі Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

«Є міф про алкоголь і керування автомобілем. Він називається “Я здатен/здатна себе контролювати“. Але факт у тому, що будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію. Тож навіть якщо треба проїхати кілька метрів — краще пройдіться пішки.» - зазначає пані Уляна

До того ж, в.о. міністра охорони здоров'я застерігає водіїв бути обережними під час свят.

«Святковий період — час підвищеного ризику ДТП на дорогах. Не тільки через погодні умови, але й безвідповідальну поведінку деяких водіїв.

Безпечне водіння вимагає концентрації, вміння швидко реагувати та приймати рішення.  За даними ВООЗ, ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17(!) разів.

Кількість аварій, що пов‘язані з вживанням алкоголю, різниться по країнах. В країнах з високим рівнем доходу — це близько 20% від усієї кількості, з низьким та середнім — від 33 до 69%. Це ті аварії, яких могло б взагалі не відбутися!

На кожного різна кількість алкоголю має різну дію, натомість ефект зазвичай однаковий — страждають необхідні навички під час керування автомобілем»

Незалежно від того, скільки ви випили, сідати за кермо — невдале та вкрай небезпечне рішення.

Якщо ж ви бачите чи знаєте людину, яка вживала алкоголь та збирається керувати автомобілем — не дозволяйте цього робити та не сідайте в авто з таким водієм!

Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує!» - зазначила Уляна Супрун     251


avatar