03.06.2019, 16:41

Уляна Супрун радить говорити з підлітками про секс

Уляна Супрун радить говорити з підлітками про секс
Уляна Супрун радить говорити з підлітками про секс

Уляна Супрун, виконувач обов`язків міністра охорони здоров`я, радить говорити з підлітками про секс для того, аби забезпечити їх науковою та об’єктивною інформацією, яка дасть змогу обдумано ухвалювати рішення та знизити ризики, пов’язані зі статевим життям. Про це вона написала в Facebook.

Пані Уляна стверджує, що сексуальна освіта потрібна саме для того, щоб вберегти підлітків від небажаної вагітності та статевих захворювань. 

«У 2016 році в Україні було зроблено 56 абортів жінкам віком до 14 років та 875 — віком 15-17 років. Це дуже сумна статистика. Сексуальна освіта має допомогти запобігати небажаним вагітностям, а відтак і зменшувати кількість абортів. Також обізнаність молоді та відповідальна поведінка в статевому житті зменшує ризики зараження ВІЛ або іншими хворобами, які передаються під час контакту. Адже у 59% випадках ВІЛ передається статевим шляхом», - йдеться у дописі Супрун. 

Пані Ульяна стверджує, що, цитуємо: «сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров’ю, а агресивне пропагування культу сексу в медіа та кінематографі призводить до занадто ранніх сексуальних дебютів, великої кількості абортів, сексуального насильства та поширення захворювань».

«Дослідження свідчать, що уже в 15 років майже 20% юнаків мають досвід статевих стосунків, дівчата наближаються до цієї цифри у 16. Майже кожен десятий опитаний мав сексуальний дебют у 12 років або менше», - заявляє виконувач обов`язків міністра охорони здоров`я. 

До відома, у багатьох країнах світу сексуальна освіта передбачена шкільною програмою. Наприклад, у Швеції це обов’язковий предмет ще з 1950-х років. З 7-10 років і аж до закінчення школи учням розповідають про здоровий спосіб життя, розважливий та обдуманий початок статевого життя. На уроках говорять про статеву зрілість, перший секс та засоби контрацепції. У Нідерландах ще в дитячому садку малюкам розповідають про людську анатомію та фізіологію. У США, Норвегії та Франції сексуальна освіта також є в шкільній програмі.

«Табу на темі репродуктивного здоров’я — це абсурдний спадок совєцьких часів. Пам’ятайте, коли йдеться про здоров’я, не може бути «незручних тем». Адже це саме той випадок, коли від знань залежить здоров’я», - зазначає Супрун.     74


avatar