04.02.2022, 12:48

Українського дипломата в Ізраїлі викликали в МЗС Ізраїлю для надання пояснень

Українського дипломата в Ізраїлі викликали в МЗС Ізраїлю для надання пояснень
Українського дипломата в Ізраїлі викликали в МЗС Ізраїлю для надання пояснень

Українського посла в Ізраїлі Євгена Корнійчука викликали в МЗС Ізраїлю для надання роз'яснень стосовно публікації, яку дипломат розмістив на офіційній сторінці посольства в Facebook у четвер, 3 лютого.  Приводом стало те, як Корнійчук висловився на адресу міністра закордонних справ Ізраїлю Яїра Лапіда.

Про це повідомляє ізраїльське видання «Вести»

Украінський дипломат написав, що його глибоко вразили нещодавні зауваження ізраїльського міністра з приводу бачення «російсько-українського конфлікту».

«Хочу нагадати пану міністру, що це не конфлікт - це ВІЙНА, яку Росія агресивно і цинічно веде проти України, - пише український посол. - Прикро, що пан Лапід не помітив війни у ​​центрі Європи, яка триває вже вісім років» - йдеться у дописі. 

Євген Корнійчук вважає, що Яїр Лапід «повторює риторику російської пропаганди і ігнорує тривожні посилки його (Ізраїлю) найсильніших союзників - США, Великобританії та ЄС щодо високої ймовірності повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну в найближчі тижні».

Дипломат висловив жаль з того приводу, що Лапід не помітив війни, яка продовжується в Європі вже вісім років. 

«Поговорити телефоном не тільки з міністром закордонних справ держави-агресора, а й поспілкуватися з українською стороною, щоб побачити реальну картину, а не використати російські штампи». 

Він також дає зрозуміти, що хотів би бачити представників ізраїльського керівництва у Києві – так само, як це зробили інших держав.

«Поділяючи занепокоєння Ізраїлю з приводу ядерної програми Ірану, наважуся припустити, що, якщо в Європі вибухне повномасштабна війна, Ізраїль залишиться віч-на-віч з іранською загрозою», - зауважив український дипломат. 
Нагадаємо, в Ізраїлі раніше повідомляли, що не бачать загрози Російського вторгнення в Україну.     263


avatar