29.05.2018, 10:17

Українські села вімірають з неймовірною швідкістю

Українські села вімірають з неймовірною швідкістю
Українські села вімірають з неймовірною швідкістю

Щороку українські села втрачають 1% населення. Причини - низька народжуваність, висока смертність и від'їзд молоді в міста.

Найшвидший темп скорочення сільського населення відбувається у Харківській и Сумській областях. Щороку воно убуває на 1,7-1,8%. Високі темпи характерні и для Київщини, Полтавщини, Житомирщини. Історично цІ регіони служили постачальником мігрантів для великих міст - Києва, Харкова и Дніпра.

Для сіл Рівненської області характерна найвища в Україні народжуваність. Тільки тут жінки народжують у Середньому по 2,3 дитини - самє такий рівень необхідній для природного відтворення населення. Незважаючі на це, місцеві села щорічно втрачають 1,2% жителей через міграцію в міста та інші регіони України.

Найменша депопуляція торкнулась сіл Закарпаття і Буковини. Для них характерна висока народжуваність и низький рівень міграції. Але і тут села втрачають по 0,4% населення на рік.

В цілому, в більшості регіонів країни сільське населення щороку зменшується на 0,7-1,2%. Це вже призводить до закриття шкіл, дитсадків та амбулаторій, а також скорочення інтенсівності транспортного сполучення.     498


Новини по темі:avatar