17.04.2019, 16:35

Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення Росією захоплених моряків

Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення Росією захоплених моряків
Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення Росією захоплених моряків

16 квітня 2019 р. Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права  щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів, незаконно захоплених та утримуваних Російською Федерацією в Чорному морі 25 листопада 2018 року. 

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ

«Відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права («UNCLOS») військово-морські судна та їхній персонал мають абсолютний імунітет, що означає, що іноземні держави не можуть їх арештовувати, затримувати та піддавати судочинству. Захоплення Росією суден України в Чорному морі, триваюче утримання суден та членів їхніх екіпажів, а також спроба кримінального переслідування 24 українських моряків грубо порушує UNCLOS.

1 квітня 2019 року, після кількох місяців зусиль, спрямованих на забезпечення звільнення своїх військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів, та триваючої, необґрунтованої відмови Росії зробити це, Україна повідомила Росію, що вона розпочинає обов'язкове арбітражне провадження відповідно до UNCLOS. Україна також звернулася до ITLOS з проханням негайного застосування тимчасових заходів для України, а саме звільнити її військово-морські кораблі та 24 членів їхніх екіпажів, з огляду на невідкладність ситуації» - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року Росія захопила та продовжує утримання військово-морських суден України та її військовослужбовців. Військовослужбовці, які утримуються у російських в'язницях в очікуванні суду за обвинуваченнями в кримінальних порушеннях, були піддані допиту та примусовим психологічним обстеженням. Росія звинуватила українських військових у нібито порушенні державного кордону. Моряки своєї провини не визнали і називають себе військовополоненими. Наразі їм загрожує до шести років у російських виправно-трудових таборах.

 

      33


avatar