29.05.2018, 20:26

Україна відкидає додаткові вимоги Москви щодо врегулювання на Донбасі

Україна відкидає додаткові вимоги Москви щодо врегулювання на Донбасі
Україна відкидає додаткові вимоги Москви щодо врегулювання на Донбасі

Україна відкидає додаткові вимоги Росії щодо процесу врегулювання на Донбасі, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін журналістам в кулуарах штаб-квартири Організації Об‘єднаних Націй.

29 травня голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що зустрічі міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки» матимуть карикатурний характер без вирішення питання про Станицю Луганську й питання про особливий статус Донбасу.

«Ну який додатковий статус потрібен окупаційним адміністраціям й окупованим територіям? У них вже є цей статус! Ніякий додатковий статус їм не потрібен», – наголосив Клімкін.

За його словами, Україна відкрита до обговорення того, як саме окуповані території мають повертатися у її склад, але це не означає, що Київ готовий розглядати надання окупаційним адміністраціям окремого правового статусу – і Україна не збирається обговорювати це питання.

Клімкін також повідомив журналістам, що Україна готова до проведення червогої зустрічі в нормандському форматі.

«Так, ми готові до цієї зустрічі, наші німецькі друзі пропонують організувати її у Берліні найближчим часом. Ми обговорюємо можливі дати», – пояснив Клімкін.

Коментуючи заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що «подальші зустрічі у нормандському форматі будуть карикатурними», український міністр наголосив, що дієвість чи «карикатурність» цих перемовин напряму залежить від дій Росії.

«Сенс цієї зустрічі – як пан Лавров сказав – дійсно будет карикатурним, якщо ми не будемо говорити про три ключові питання: як реально Росія забирається з Донбасу; про політичних в'язнів, яких ми маємо звільнити – адже весь світ розуміє, що це вже не питання політики, це емоційне. І говорити про те, як бути далі – говорити про формат миротвочої місії», – пояснив Клімкін.     333


Новини по темі:avatar