31.05.2018, 18:48

Україна очікує летальної зброї від країн ЄС

Україна очікує летальної зброї від країн ЄС
Україна очікує летальної зброї від країн ЄС

У Генеральному штабі ЗСУ сподіваються, що після США Україна отримає летальну зброю від країн-членів Євросоюзу.

Про це заявив т.в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України Валентин Левчик, повідомляє «Європейська правда».

«Цілком логічно з нашого боку розглядати, що приклад США стане в гарній нагоді і спонукатиме чи сприятиме тому, що відповідні країни-члени ЄС теж приймуть рішення щодо надання летальної зброї», – сказав він.

«Так, ми цього очікуємо і сподіваємося на це, тому що це дійсно нам потрібно», – додав військовий.

Оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає виділення $350 мільйонів для надання безпекової допомоги Україні та заходи щодо протистояння російській агресії. Києву уже передали американські протитанкові ракетні комплекси Javelin та іншу техніку.

На початку травня комітет з питань збройних сил Палати представників Конгресу США представив проект закону про «Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони», який передбачає надання Україні безпекової допомоги на $250 мільйонів.

Україна 2018 року уже отримала від США, Литви, Великої Британії і Канади летальної зброї та інших військових засобів на суму в понад $45 мільйонів.

Литва стала першою державою-членом НАТО і ЄС, яка вирішила постачати Україні елементи летальної зброї.      364


Новини по темі:avatar