29.05.2018, 19:46

Україна і Франція підписали угоду про закупівлю вертольотів

Україна і Франція підписали угоду про закупівлю вертольотів
Україна і Франція підписали угоду про закупівлю вертольотів

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і державний секретар Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан підписали угоду про закупівлю для МВС 55 сучасних вертольотів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

В рамках угоди МВС України отримає 55 французьких вертольотів компанії "Airbus Helicopters", які будуть виконувати завдання для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії і Національної поліції України.

"Сьогодні ми підписали угоду між французькою і українською стороною, загальна вартість якого - близько 551 мільйонів євро. За умовами угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 вертоліт - моделі Н225 - вертольоти, які мають вантажопідйомність понад 10 тонн. Така техніка не випускається в Україні, а нам вона дуже потрібна. Вже в цьому році ми отримаємо перші чотири машини ", - зазначив Арсен Аваков.

За інформацією МВС, це будуть вертольоти трьох моделей - Н145, Н125 і Н225, які поповнять вже існуючий вертолітний парк машин ще радянського виробництва МІ-8.

Основними завданнями вертолітних підрозділів МВС будуть: аеромедична евакуація, рятувальні операції, підтримання громадського порядку, антитерористичні і спеціальні операції, охорона державного кордону і забезпечення безпеки на дорогах.

"Всі ці вертольоти організовують єдину систему повітряної безпеки і братимуть участь в санітарній авіації. При необхідності будуть евакуювати хворих людей і осіб, які потрапили в надзвичайні ситуації в важкодоступних місцях", - заявив Аваков.

\

За його словами, в бюджеті МВС була закладена сума в один мільярд гривень на оновлення вертолітного парку, але французька сторона надала також вигідні фінансові умови, серед яких кредит за міжурядовою угодою під 1% річних.     334


Новини по темі:avatar