05.09.2021, 06:52

У Сімферополі пройшла акція протесту, є затримані

У Сімферополі пройшла акція протесту, є затримані
У Сімферополі пройшла акція протесту, є затримані

В захопленому Росією Криму після обшуків та затримань, які окупанти влаштували кримським активістам в п’ятницю та суботу, 3-4 серпня, пройшла акція протесту. На вулиці вийшли родичі затриманих, а також їх друзі та знайомі. 

Нагадаємо, що в результаті обшуків було безпідставно затримано першого заступника Голови Меджлісу Нарімана Джеляла і ще чотирьох кримських татар - Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова. Їхнє місцезнаходження до цього часу невідоме. 

Співгромадяни, протестуючи проти затримань, вийшли до будівель «Управління ФСБ по Республіці Крим і м. Сімферополь». Як наслідок – понад 50 кримських татар затримано. Їх заштовхали в автобуси, застосовуючи грубу силу, б’ючи по нирках, та відвезли до різних відділень поліції в тимчасово окупованому Криму, де їх допитують без доступу адвокатів. 

Про це повідомляє омбудсмен Людмила Денісова. 

Серед затриманих - двоє журналістів Кримської солідарності Айдер Кадиров та Нурі Абдурашитов, голова Центральної виборчої комісії Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля і член Меджлісу кримськотатарського народу Леммар Юнусов, колишній політв'язень, фигурант «у справі Веджіє Кашка» Казим Аметов.

«Закликаю міжнародну спільноту застосувати всі можливі важелі впливу на країну-агресора, аби припинити репресії стосовно корінного населення Криму», - заявила Денісова.      318


avatar