27.05.2018, 20:39

Порошенко розглядає зміни до Конституції, щоб уникнути поразки на виборах у 2019 році

Порошенко розглядає зміни до Конституції, щоб уникнути поразки на виборах у 2019 році
Порошенко розглядає зміни до Конституції, щоб уникнути поразки на виборах у 2019 році

Президент України Петро Порошенко розуміє, що його шанси на перемогу на президентських виборах 2019 різко зменшилися, тому його команда починає розглядати варіант зі зміною Конституції, які дозволять різко зменшити повноваження глави держави.

Про це розповів в інтерв'ю ІнтерВізор український політолог Володимир Фесенко.

«Сьогодні на столі у Порошенка дві основні стратегії. Перша - поборотися за пост президента, але рішення цього завдання ускладнюється проблемою зниження рейтингу. До другого туру він може пройти і при хорошій ефективної кампанії плюс використанні навіть слабкого, роздробленого адмінресурсу, але все одно у нього потенціал буде більше, ніж у багатьох опонентів », - говорить Порошенко. Однак проблема в тому, що в другому турі Порошенко програє практично всім, - вказує Фесенко, - у нього виріс антирейтинг і тут Порошенко один із «лідерів. Обвал рейтингу Порошенко стався в останні півроку через конфлікт з Саакашвілі і інших проколів. Тому завдання перемоги в другому турі президентських виборів суттєво ускладнилася для Порошенка.

«Звідси у Порошенка з'явився другий варіант дій, який раніше пропонував« Народний фронт »- зміна політичних правил, тобто зміна Конституції. Це означає перехід до чисто парламентської республіки, обмеження повноважень президента, збільшення повноважень прем'єр-міністра. І тоді не страшна не тільки Тимошенко на посаді президента, але і Вакарчук з Гриценко », - каже Володимир Фесенко.

Це призведе до того, що ціна парламентських виборів сильно виросте в порівнянні з президентськими. «Проблема полягає в тому, що для реалізації такої стратегії її потрібно зробити вже зараз. Тому що зміни Конституції повинні бути проведені вже зараз, тому що для цього за законом потрібно дві парламентські сесії », - вказує політолог.

Повний виступ дивіться на відео.     376


Новини по темі:avatar