03.06.2018, 15:15

У МЗС Росії заявили про спробу СБУ “завербувати” російського журналіста

У МЗС Росії заявили про спробу СБУ “завербувати” російського журналіста
У МЗС Росії заявили про спробу СБУ “завербувати” російського журналіста

Департамент інформації і друку МЗС Росії закликав міжнародну спільноту відреагувати на так звану спробу Служби безпеки України завербувати журналістку РИА Новости.

“2 червня стало відомо, що Служба безпеки України намагалася завербувати кореспондента РИА Новости в Литві Ірину Високович, яка прибула в український Херсон висвітлювати судовий процес у справі керівника порталу РИА Новости Украина К.Вишинского, заарештованого за безглуздим звинуваченням у державній зраді в рамках сфабрикованої кримінальної справи”, — заявили в департаменті.

Зазначається, що, зі слів Високович, 1 червня співробітники СБУ підійшли до неї біля входу в зал засідань суду, посадили в машину і відвезли у відділок Служби.

Журналістка стверджує, що протягом декількох годин її допитували щодо професійної діяльності, і в підсумку спробували завербувати, змусивши підписати папір про готовність співпрацювати з СБУ і надавати інформацію про співробітників РИА Новости.

“Вимагаємо негайно звільнити К.Вишинского і зняти з нього всі звинувачення. Закликаємо профільні міжнародні структури і міжнародне співтовариство належним чином відреагувати на ситуацію з І.Високович”, — йдеться в заяві.

1 червня апеляційний суд Херсонської області не задовольнив скаргу захисту і залишив під арештом керівника РИА Новости-Украина Кирила Вишинського, підозрюваного у державній зраді.     333


Новини по темі:avatar