22.10.2018, 11:47

Суддя у справі Януковича заявив про можливість завершення дебатів

Суддя у справі Януковича заявив про можливість завершення дебатів
Суддя у справі Януковича заявив про можливість завершення дебатів

Суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко, який головує у справі за звинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича, 22 жовтня оголосив про можливість завершення стадії дебатів у цьому судовому процесі. За словами Дев’ятка, він поставить це питання перед колегією суддів, якщо сторона захисту завершить виголошення своїх виступів.

Адвокат Віталій Сердюк 22 жовтня не став виголошувати промову на захист підсудного, а виступив із вимогою визнати захисників Януковича потерпілими від дій правоохоронців 16 серпня 2018 року. Також Сердюк заявив, що для захисту прав адвокатів Януковича запрошено американського захисника Стівена Шнібаума, і цей адвокат бажає виголосити промову у суді. Суддя Дев’ятко відмовив у цьому, вказавши, що «на даний момент відбуваються дебати в зовсім іншому кримінальному процесі».

16 серпня 2018 року Оболонський районний суд Києва відхилив заяву екс-президента Віктора Януковича про відмову від державного адвоката у справі про держзраду. Під час перерви в коридорі суду сталася штовханина між платним адвокатом екс-президента Віталієм Сердюком та правоохоронцями.

13 вересня суд розпочав заслуховування сторони захисту на стадії дебатів. Уже виступили два адвокати Януковича - держадвокат Юрій Рябовол і платний адвокат Олександр Байдик, які попросили суд виправдати Януковича. Ще один платний адвокат Януковича Олександр Горошинський мав закінчити свій виступ 19 жовтня.

Сторона обвинувачення 16 серпня попросила у суду 15 років ув'язнення для Януковича.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.Джерело: Радіо Свобода
     331


avatar