05.06.2018, 11:15

Суд арештував нідерландські активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу

Суд арештував нідерландські активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу
Суд арештував нідерландські активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу

 Суд арештував нідерландські активи російського ПАТ "Газпром" для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це повідомили у прес-службі компанії.

"Минулого тижня НАК “Нафтогаз України” подала клопотання щодо арешту часток ПАТ “Газпром” в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній "Газпрому". Клопотання були подані для забезпечення права "Нафтогазу" на отримання від російського монополіста 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу, ухваленим у лютому 2018 року. Голландський суд задовольнив ці клопотання, але шість із семи дочірніх компаній "Газпрому" в Голландії відмовились співпрацювати з судовими виконавцями. Однак все це ніяк не вплине на арешт", - повідомили у НАК.

Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв прокоментував цю інформацію, вказавши, що "російська компанія діє недобросовісно, не виконуючи як рішення арбітражу, так і накази європейських судів інших юрисдикцій".

“Трибунал присудив "Газпрому" виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. компенсації за збитки через порушення умов транзитного контракту. Ми вже фактично отримали 2,1 млрд дол., які відповідно до рішення в транзитній справі були зараховані як плата за газ, поставлений "Нафтогазу" "Газпромом" у 2014-2015 роках. Тепер ми працюємо над тим, щоб отримати решту”, - пояснив головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

"Нафтогаз" також ініціював арешт активів у інших юрисдикціях, включно з частками "Газпрому" в його дочірніх компаніях Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG. Швейцарський суд задовольнив клопотання "Нафтогазу", і судові виконавці проводять дії, щоб заморозити ці та інші активи", - додали у НАК.

Як зауважили у "Нафтогазі", апеляція "Газпрому" проти рішень Стокгольмського арбітражу "не означає автоматичного відтермінування зобов’язання російської компанії негайно розрахуватися і не впливає на процес стягнення". "Підтвердженням тому стали швидкі рішення європейських судів різних юрисдикцій, ухвалені минулого тижня", - додали у НАК.     349


Новини по темі:avatar