09.10.2018, 07:12

Синод Константинопольського патріархату сьогодні розгляне питання української автокефалії

Синод Константинопольського патріархату сьогодні розгляне питання української автокефалії
Синод Константинопольського патріархату сьогодні розгляне питання української автокефалії

Питання надання автокефалії Православної церкви в Україні буде розглянуто на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, яке відкриється у вівторок в Стамбулі.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Спочатку передбачалося, що ця тема буде обговорена константинопольським Синодом ще 10 вересня, але в кінці серпня було прийнято рішення перенести засідання на місяць.

Як повідомлялося, 17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до Константинопольського патріарха Варфоломія з закликом видати томос (указ) про створення "єдиної помісної церкви" України. Ця ідея викликала протест Московського патріархату і його самокерованої частини - канонічної УПЦ, яка про автокефалію не просила.

Тим часом патріарх Варфоломій звернення П.Порошенко до розгляду прийняв. У наступні кілька місяців Російська церква в ході численних двосторонніх контактів заручилася підтримкою інших Православних церков світу в питанні про неприпустимість втручання в її внутрішні справи і легалізації розколу в Україні.

Останню спробу дипломатичного вирішення питання зробив особисто патріарх Кирило, прибувши 31 серпня Стамбул на зустріч з патріархом Варфоломієм. Однак уже наступного дня патріарх Варфоломій виступив на Синаксисі (соборі) перед архієреями Константинопольської церкви з програмною доповіддю, в якому назвав неканонічним "втручання" Москви в церковні справи України і залишив це право за собою. Незабаром після цього було оголошено про направлення двох екзархів Константинополя до Києва, яким доручено прокласти шлях до "української автокефалії".

Священний Синод Московського патріархату розцінив дії Константинопольської церкви як вторгнення на його канонічну територію і на засіданні 14 вересня заявив про припинення молитовного спілкування з Константинополем, що аналогічно розриву дипломатичних відносин. Пізніше патріарх Кирило звернувся до голів Православних церков світу із закликом до загальноправославного обговорення "українського питання".     285


avatar