22.05.2019, 11:15

Що відомо про нового начальника Генштабу Руслана Хомчака

Що відомо про нового начальника Генштабу Руслана Хомчака
Що відомо про нового начальника Генштабу Руслана Хомчака

Президент України Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка та призначив новим начальником Генштабу Руслана Хомчака. До цього Хомчак працював в Генштабі під керівництвом Муженка. 

Стрімкий ріст кар’єри пана Руслана розпочався тоді, коли до влади прийшов Янукович. В 2011 році йому дають звання генерала-майора, травні 2012 його підвищують з посади начальника штабу 8-го армійського корпусу до командира 6-го армійського корпусу. У листопаді того ж року 6-й армійський корпус було переформовано у Оперативне командування "Південь".  Саме Руслан Хомчак став тимчасово виконуючим обов'язки командира. Перед тим, у серпні 2013 року, Хомчак отримав військове звання генерал-лейтенанта.

Про це повідомляє 24 канал 

Хомчак – перший заступник командувача Сухопутних військ України з 2016 року, генерал-лейтенант, командир оперативного командування "Південь". Учасник бойових дій на Донбасі, зокрема – подій під Іловайськом.

Проте досить часто в бік Хомчака лунали звинувачення у некомпетентності, зокрема від представників громадськості та добровольчих батальйонів. І не дивно, адже своїм указом він забороняв одному із перших добровольчих батальйонів «Айдар» проводити будь-які бойові дії. 

У 2014-му Хомчак керував операцією виводу військових з Іловайська. Тоді велика частина бійців з добровольчих батальйонів потрапила у оточення, а причиною тому став відступ військових формувань від Новоазовська. Це дозволило ворогу 28 серпня оточити українські війська. 

У вересні 2014 року він заявив, що біля Іловайська українським військовим протистояли саме регулярні війська Російської Федерації.

На допомогу їм надіслали бригаду Нацгвардії, однак не дійшовши до місця призначення, ті отримали наказ командування повертати назад.

Звинувачення у бік Хомчака пролунали і від лідера Радикальної Партії Олега Ляшка. 

«Винуватець Іловайського котла Руслан Хомчак - начальник Генштабу. «Гарний початок» нового Президента. Спитайте у військових на фронті, що вони думають про свого нового керівника. Ця людина командувала операцією штурму Іловайська. Через ігнорування ним повідомлень розвідки про прорив російських військ стався Іловайський котел. Генерал Хомчак покинув війська і вийшов з оточення в той час, як 90% воїнів, яких він послав в коридор російських військ, загинули, були поранені або потрапили в полон», - написав Ляшко на своїй сторінці в Facebook 

Нагадаємо, за офіційними даними в «Іловайському котлі» загинули 366 військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.     192


avatar