06.06.2018, 09:38

СБУ відкрила кримінальне провадження у зв'язку з публікацією "списку 47"

СБУ відкрила кримінальне провадження у зв'язку з публікацією "списку 47"
СБУ відкрила кримінальне провадження у зв'язку з публікацією "списку 47"

Після публікації виданням "Країна" списку 47 журналістів, письменників і блогерів, на яких, за версією Служби безпеки України (СБУ), можуть вчинити замах, Головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за фактом розголошення відомостей досудового розслідування.

Про відкриття кримінального провадження повідомив прес-центр СБУ в Facebook.

"Правоохоронці встановили, що на сторінці одного з інтернет-видань розміщені публікації з переліком осіб, дані про яких є в матеріалах раніше відкритого кримінального провадження. У публікації зазначено прізвища громадян України та іноземних держав, яких планувалося фізично знищити в результаті терористичних актів на території нашої країни ", - йдеться в повідомленні.

У спецслужбі підкреслили, що не давали нікому, в тому числі автору публікації, згоди на розголошення зазначених відомостей.

"В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 387 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії", - повідомили в СБУ.


Санкція за ст. 387 (розголошення даних досудового слідства або дізнання) передбачає покарання у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів або виправні роботи на строк до двох років.

1 червня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко слідство отримало список з 47 осіб, яких також планували вбити. За вбивство деяких фігурантів цього списку, за інформацією генпрокурора, організатори готові були заплатити $ 3 млн.

В цей же день українські силовики провели зустріч з деякими людьми зі списку. Як заявили в Службі безпеки України, на зустріч запросили всіх 47 фігурантів списку, однак прийшли тільки 17. Їх імена в спецслужбі не назвали.

5 червня інтернет-видання "Країна" опублікувало "список 47". У ньому, зокрема, зазначено співзасновниця "Української правди" Олена Притула, головний редактор тижневика "Дзеркало тижня" Юлія Мостова, ведучі "Прямого" Матвій Ганапольський і Євген Кисельов, виконавчий продюсер телеканалу "UA: Крим" Осман Пашаєв, заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаев, політичний оглядач Віталій Портников та шеф-редактор LB.ua Соня Кошкіна.

Після публікації в ЗМІ СБУ відмовлялася коментувати достовірність списку.
     332


Новини по темі:avatar