15.04.2018, 17:22

Санкції США проти Росії серйозно вдарять по економіці України, - Устенко

Санкції США проти Росії серйозно вдарять по економіці України, - Устенко
Санкції США проти Росії серйозно вдарять по економіці України, - Устенко

 
Економічні проблеми в Росії через введення нових санкцій з боку США автоматично сильно вдарять по економіці України.

Про це пише в статті в ZN.UA виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко

«А які приводи для радості у нас в Україні? Боюся засмутити багатьох, але їх або дуже мало, або взагалі немає », - пише економіст.

Він наводить кілька аргументів на користь цієї думки:

Виручка українських експортерів, які працюють на російському ринку, ризикує знизитися пропорційно девальвації рубля, тобто в межах 10%.

З огляду на питому вагу РФ в структурі українського експорту, кожні 10% девальвації рубля знижують в грошовому вираженні на 1% весь сумарний (світової) обсяг українського експорту.

«Експортна орієнтація української економіки, в якій половина ВВП формується за рахунок зовнішніх продажів, піддасться шоку. Потенційне зниження українського ВВП за рахунок девальвації рубля в річному вимірі може досягти 0,5 процентних пункту », - вважає Олег Устенко.

Крім того, він побоюється, що український торговий дефіцит ризикує розширитися на додаткові 500 млн дол., Що збільшить потребу в зовнішньому фінансуванні країни на аналогічну величину. Девальваційний тиск на гривню зросте.

«Частина українських експортерів, які працювали з мінімальною рентабельністю на ринку РФ - перш за все це відноситься до виробників товарів широкого споживання, - не витримають конкуренції і будуть змушені піти. Це неодмінно призведе як до додаткового тиску на ринок праці, так і на погіршення бюджетної ситуації всередині України », - робить висновок Олег Устенко.

«Інвестиційна активність російського бізнесу, що працює в Україні, буде знижена. Притоки прямих іноземних інвестицій в країну будуть зменшені, що ускладнить покриття дефіциту рахунку поточних операцій за рахунок стійких джерел фінансування. Необхідність збільшення і без того значного боргового навантаження стане неминучою », - резюмує Олег Устенко.     361


Новини по темі:avatar