12.04.2018, 20:33

Санкції США проти оточення Путіна не нададуть прямого впливу на Україну, - НБУ

Санкції США проти оточення Путіна не нададуть прямого впливу на Україну, - НБУ
Санкції США проти оточення Путіна не нададуть прямого впливу на Україну, - НБУ


Нові санкції США проти російських компаній, олігархів і посадових осіб не нададуть прямого впливу на економіку України і ситуацію на фінансовому ринку в короткостроковому періоді.

Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"У нас торгівля з Росією впала дуже сильно. Кілька років тому питома вага Росії в українському товарному експорті становила близько 30%, за підсумками 2017 року він склав 9%. Тому прямий вплив дуже обмежений", - сказав Чурій.

"З іншого боку, якщо ця ситуація буде поширюватися на країни - сусіди Росії, з якими Україна має досить глибокі зовнішньоекономічні зв'язки, то це, можливо, з'явиться на українському експорті в ці країни. А значить, і на надходженнях валюти в Україну. Ми ще не зовсім розуміємо, наскільки серйозне це вплив - можливо, короткострокове, можливо - ні. Поки що ринки оцінюють, що відбувається ", - додав заступник голови НБУ.

При цьому Чурій зазначив, що антиросійські санкції США, в тому числі, сприяють підвищенню прибутковості облігацій ринків, що розвиваються.

"Ситуація в Росії поряд з загрозою торговельних воєн і загостренням геополітичної ситуації сприяє в цілому підвищенню прибутковості облігацій ринків, що розвиваються. Спред по українським бондам трохи розширився. Можливо, це тимчасове явище", - сказав банкір.     321


Новини по темі:avatar