26.02.2021, 14:54

Розвідка Естонії заявила, що РФ може напасти на Україну через Білорусь

Розвідка Естонії заявила, що РФ може напасти на Україну через Білорусь
Розвідка Естонії заявила, що РФ може напасти на Україну через Білорусь

Служба зовнішньої розвідки Естонії оприлюднила річний звіт. У ньому йдеться про те, що ймовірність нападу російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі зростає. Про це повідомляє «Українська Правда», посилаючись на Радыё Свабоду

«Якщо Росія побачить, що протестуючі близькі до перемоги, тоді ми не можемо виключити військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії у стратегічному плані.

Поки ми не бачимо, що Росія хоче якось рекламувати свою діяльність», - йдеться у звіті. 

Естонська розвідка вважає, що внаслідок політичної кризи 2020 року Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей "білоруський військовий округ" становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

Естонстка розвідка зазначила, що напад російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі від потенційної загрози стає реальним.

«Враховуючи географічне розташування та територіальне охоплення, Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії і виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку. Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО до коридору Сувалки, який забезпечує рух у повітряному просторі сусідніх країн та налагодження наземного зв'язку з Калінінградською областю Росії», – йдеться у повідомленні.     755


avatar