01.12.2018, 00:36

Російські спецслужби готують нові провокації (відео)

Російські спецслужби готують нові провокації (відео)
Російські спецслужби готують нові провокації (відео)

Російські спецслужби готують нові провокації (відео)

Після збройного нападу на українські кораблі поблизу Керченської протоки російськими спецслужбами готуються нові провокації. 

Про це на спільному брифінгу з представником Головного управління розвідки Міноборони України повідомив начальник Апарату Голови СБУ Ігор Гуськов, повідомляє Служба безпеки України

28 листопада українськими спецслужбами були перехоплені чергові радіопереговори одного з офіцерів ФСБ та командира російського корабля прикордонної служби ФСБ РФ «Дон» капітана 2 рангу О. Саляєва, якому слідчими СБУ оголошено про підозру за ч. 2 ст. 437 КК України.

На думку українських спецслужб, є дві версії подій: перша - радіопереговори, що були оприлюднені Генштабом ЗС України 26 листопада - спеціально сфальсифіковані Росією. Радіопереговори, які перехопила Україна, свідчать, що спецслужби Росії моделюють звуко-шумову обстановку, під час якої відбувався таран українського судна «Яни Капу». Від російського офіцера на борту корабля «Дон» добиваються гучності, яка була б близька до реальних переговорів 25 листопада. Все це необхідно для фальсифікування нового запису або записів розмов, щоб завуалювати російський напад під виглядом, наприклад, начебто збройної провокації з боку українських кораблів. 

Крім того, якщо спецслужба розуміє, що її канал звязку намагаються прослухати противники - вона його змінює. 

Висновок - радіопереговори можуть бути спектаклем. Україна обнародує їх, російські спецслужби дадуть матеріали, які ніби то засвідчать, що це фальсифікація українських спецслужб. Довіра до України буде дискредитована. 

Другий варіант - російські спецслужби можливо дійсно знехтували правилами протидії радіорозвідки. Така непрофесійність також можлива, адже варто згадати двох «туристів» у Солсбері, які залишили по собі стільки слідів злочину, скільки вистачило б для провалу не одного десятка агентів.      295


avatar