06.06.2018, 19:34

Радбез ООН прийняв заяву щодо ситуації на Донбасі

Радбез ООН прийняв заяву щодо ситуації на Донбасі
Радбез ООН прийняв заяву щодо ситуації на Донбасі

Радбез ООН засудив загострення бойових дій на Донбасі із застосуванням забороненого важкої зброї і висловив повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, закликавши сторони до імплементації Мінських угод.

Про це йдеться в прийнятому в середу заяві голови РБ ООН.

"Рада Безпеки висловлює серйозну стурбованість з приводу останнього загострення ситуації в сфері безпеки на Сході України", - йдеться в документі.

При цьому підкреслюється, що це має істотний вплив на безпеку цивільного населення.

"Рада Безпеки засуджує триваючі порушення режиму припинення вогню, особливо з використанням важкої зброї, забороненого Мінській угоді, що спричинило трагічні загибелі, в тому числі серед мирних жителів", - наголошується в заяві.

У зв'язку з цим Радбез закликав до виконання зобов'язань по роззброєнню і негайному виведенню важкого озброєння відповідно до Мінських угод.

Крім того, в заяві наголошується на необхідності розширити зусилля гуманітарної допомоги в постраждалих від конфлікту регіонах. Рада Безпеки ООН також висловила повну підтримку Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ і закликала всі сторони сприяти її роботі.

"Рада Безпеки нагадує про свою повну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України, наголошує на необхідності суворого дотримання резолюції 2202 (2015), яка затвердила Пакет заходів з імплементації Мінських угод і закликає всі сторони знову підтримати мирний процес і здійснити всі заходи, узгоджені в рамках "нормандського формату" і Тристоронньої контактної групи, щоб досягти негайного прогресу в виконанні Мінських угод ", - наголошується в заяві.

В останньому пункті СБ ООН підтвердив "повну підтримку" Резолюції 2166 (2014) щодо збитого авіалайнера Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

Заява голови Ради Безпеки ООН є офіційним документом, наділеним відповідними повноваженнями. Воно затверджується на основі консенсусу, тобто без можливості застосування права вето постійними членами Радбезу. І хоча, на відміну від Резолюції РБ ООН, цей документ не є обов'язковим до виконання, на його підставі можуть виконуватися певні дії в ООН.     325


Новини по темі:avatar