26.01.2020, 17:23

«В Україні готові лікувати коронавірус, якщо його буде виявлено», - МОЗ

«В Україні готові лікувати коронавірус, якщо його буде виявлено», - МОЗ
«В Україні готові лікувати коронавірус, якщо його буде виявлено», - МОЗ

Володимир Зеленський заслухав керівництво Міністерства охорони здоров’я щодо ситуації з коронавірусом, який розповсюджується з Китаю, та заходів, яких МОЗ вживає у зв’язку з цим.

Про це повідомляє Офіс Президента України 

Міністр Зоряна Скалецька стверджує, що в Україні не зафіксовано жодного випадку зараження цим вірусом. Що стосується тих випадків, про які повідомляли деякі ЗМІ - це був звичайний грип. 

МОЗ вже підготувало порядок реагування для лікарень і лікарів, служб, відповідальних за перетин кордону, та лабораторій. 

«Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність в лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, стосуються вони чи ні китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна», – наголосила Зоряна Скалецька.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що налагоджена постійна оперативна комунікація з прикордонною службою, зокрема в аеропортах, підготовлено інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів. 

Віктор Ляшко також запевнив, що в Україні готові лікувати вірус, якщо його буде виявлено.

«Ті технології, які допомогли вилікувати людей в Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові ними скористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібні захворювання», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я.     401


avatar