23.03.2018, 18:37

Правоохоронні органи та спецслужби не мали права підігравати Рубану та Савченко, – Маломуж

Правоохоронні органи та спецслужби не мали права підігравати Рубану та Савченко, – Маломуж
Правоохоронні органи та спецслужби не мали права підігравати Рубану та Савченко, – Маломуж


Так сталося, що правоохоронні органи та спецслужби почали підігравати Володимиру Рубану і Надії Савченко щодо можливої зміни влади. Але це якраз той процес, який недопустимий з боку правоохоронних органів.

«Як існує гібридна війна, так відбувається зараз гібридна ситуація щодо Надії Савченко. Тому що є системні і політичні протиріччя. Адже спочатку відбулася її героїзація, а пізніше вона стала незручною і почала вести свою гру. Бо про російський слід ми поки не говоримо, адже саме це має встановити слідство. Хоча, коли Савченко перебувала у Росії, то там бачили, ким вона є. І якщо її відпустити в Україну, то вона зможе призвести до збурення ситуації і навіть не треба когось вербувати. Адже вона така людина, яка буде «різати правду матку в лице», відповідно формувати свій імідж та своїх прихильників», – вважає Маломуж.

Тому, на його думку, в першу чергу була потрібна активна робота наших представників влади, які мали співпрацювати із Савченко на чесних умовах, аби вона посіла більш конструктивну позицію.

«Зрозуміло, що Надія Савченко йшла, як криголам на пролом, але використовувала різні методи, включаючи якраз методи на грані фолу. Тобто порушуючи деякі норми законодавства. Але з іншого боку, якщо говорити про наші оперативні підрозділи спецслужб, прокуратуру та СБУ, то вони також повинні були діяти на упередження. Вони повинні були не допустити будь-які дії з боку Рубана та Савченко, які перебували на контакті із спецслужбами. Тому вони повинні були працювати з тим, щоб ці люди нічого не скоїли, адже відповідали за них», – розповів гість у студії.

Але, за його словами, сталося так, що правоохоронні органи та спецслужби почали підігравати тим негативним явищам та тим проблемам, які підіймалися Рубаном і Савченко щодо можливої зміни влади. Але це якраз той процес, який недопустимий з боку правоохоронних органів.

«Жоден з представників правоохоронних органів та спецслужб в процесі розробки та процесуальних дій не має права провокувати, підштовхувати чи підставляти свою агентуру для того, щоб вона закликала когось до повалення влади. Тому, як тільки з’явилися ознаки якихось загроз, спецслужба повинна була провести з нею профілактичну роботу. А якщо це неможливо було зробити, дати офіційне застереження, адже існує юридична форма про недопущення злочину», – наголосив Маломуж.

Натомість все відбулося навпаки, бо підігрівалась ситуація з боку правоохоронців.  Відповідно ті люди, які контролювались спецслужбами, документували Савченко під кримінальні справи.

«Ми бачимо, що йдеться не тільки про сам формат, а йдеться про формат провокації. Бо ми орієнтуємося на те, що проти народного депутата офіційно не могли вести роботу, хоча вона велася. Тому офіційно велася робота проти Рубана згідно з оперативною операцією і пізніше згідно процесуальних норм. А вже згодом  була приєднана Савченко як людина, котра має мати захищений імунітет. Але неофіційно проводилися робота, бо всі записи проводилися і по Савченко, попри те, що порушувалася норма закону. Але якщо ми говоримо про спецслужби, як тільки вони виявляють ознаки злочину, то вони повинні усіма способами не допустити розвитку дій навіть по відношенню до Рубана чи до Савченко», – наголосив він. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/03/23/pravoohoronni_organy_ta_spetssluzhby_ne_maly_prava_pidigravaty_rubanu_ta_1291431     323


Новини по темі:avatar