11.07.2018, 13:26

ПОСОЛ США: СПЕРШУ РЕФОРМИ – А ПОТІМ ПИТАННЯ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО

ПОСОЛ США: СПЕРШУ РЕФОРМИ – А ПОТІМ ПИТАННЯ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО
ПОСОЛ США: СПЕРШУ РЕФОРМИ – А ПОТІМ ПИТАННЯ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО

Сполучені Штати підтримують прагнення України стати членом НАТО – заявила посол США в Україні Марі Йованович. Втім для цього Україні належить запровадити низку реформ.

Передусім йдеться про законодавчу базу, яка зробить українські війська ближчими до натовських, перехід на стандарти Альянсу та підвищення військових спроможностей української армії. З іншого боку, пришвидшити зближення з НАТО можуть політичні та економічні реформи.

"З одного боку – це мають бути військові реформи. Це дуже важливо. Але з іншого боку – необхідне продовження економічних та політичних реформ, які розпочала Україна в 2014 році. Оскільки на сьогодні НАТО – це не лише військова структура. Успішність Альянсу зумовлена і тим, що він базується на спільних цінностях і принципах, які віддзеркалені в роботі наших урядів", – заявила Йованович.

Водночас, посол Канади в Україні Роман Ващук заявив, що найближчим часом у НАТО не готові починати переговори щодо членства України в Альянсі.

"На превеликий жаль, я б сказав, щодо політичної ініціативи – це не стільки питання до України, скільки до самого Альянсу і його внутрішніх переконань щодо майбутніх кроків. Я щиро надіюся, що питання Македонії буде позитивно розглянуте на цьому саміті, і це принаймні дасть імпульс, нове життя, доктрині відкритих дверей, яку Україна тоді зможе використати", – зазначив Роман Ващук.Джерело: https://www.5.ua
     310


Новини по темі:avatar