05.07.2018, 16:10

Петро Порошенко підписав закон про національну безпеку

Петро Порошенко підписав закон про національну безпеку
Петро Порошенко підписав закон про національну безпеку

Метою закону, який є базою для української оборонної галузі, є визначення механізмів керівництва у сфері національної безпеки та оборони. В статті про розподіл повноважень державних органів також вказується, що міністром оборони України може бути призначено цивільну особу. В список фундаментальних інтересів безпеки України потрапило набуття членства в ЄС та НАТО.

Передбачається створення комітету Ради, який контролюватиме діяльність державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронними органами спецпризначення і розвідувальними органами.

Закон також визначив, що фінансування сектору безпеки і оборони має бути на рівні не менше 5% ВВП, з яких не менше 3% - на сили оборони і не менше 0,5% на оборонно-промисловий комплекс.

Закон про національну безпеку було ухвалено Верховною Радою ще 24 червня. Проект передбачав скасування трьох законів, об’єднуючи їх. Це закони «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування».Джерело: https://zaxid.net/petro_poroshenko_pidpisav_zakon_pro_natsionalnu_bezpeku_n1460794
     271


avatar