17.05.2018, 14:12

Парламент прийняв за основу президентський закон про валюту

Парламент прийняв за основу президентський закон про валюту
Парламент прийняв за основу президентський закон про валюту

Парламент підтримав законопроект №8152 "Про валюту" про встановлення режиму валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій їх суб'єктами.

Документ підтримали 253 парламентарія. Проектом передбачається скасувати чинний декрет Кабінету міністрів "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та закон "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" і внести зміни до деяких інших законодавчих актів України.

Законопроект вводить новий режим валютного регулювання. Документом передбачено визначення категоріально-термінологічного апарату валютного регулювання, встановлення загального режиму проведення валютних операцій на території України, деталей здійснення валютних операцій (з встановленням винятків за розрахунками, які можуть здійснюватися на території України в іноземній валюті), проведення операцій з торгівлі валютними цінностями, транскордонного перекладу і переміщення валютних цінностей.

Проект також встановлює норми щодо ліцензування професійної діяльності з надання послуг з проведення валютних операцій, а також особливості проведення валютного нагляду (уточнюється їх склад, регламентуються права і обов'язки цих суб'єктів), обміну інформацією між суб'єктами валютних операцій, включаючи органи валютного нагляду, і накладення санкцій за порушення валютного регулювання.

Також докладно регулюються права та обов'язки резидентів і нерезидентів в сфері проведення валютних операцій, в тому числі обов'язок подавати органам і агентам валютного нагляду документи та інформацію.

"З метою забезпечення економічної безпеки країни, а також керуючись принципом" послідовності "в процесі лібералізації валютного ринку, законопроект передбачає збереження мінімально необхідних повноважень Національного банку України, які будуть перешкоджати раптового відтоку короткострокового капіталу, що, в свою чергу, унеможливить виникнення надлишкового тиску на обмінний курс і дестабілізацію валютного ринку ", - підкреслюється в пояснювальній записці.

Для цього окремо визначається правовий режим введення заходів захисту, спрямованих на зменшення ризиків стабільності банківської та / або фінансової системи країни і усунення негативного впливу можливих наслідків тиску на платіжний баланс, що може загрожувати досягненню цілей грошово-кредитної політики, а також валютної політики держави.      67


Новини по темі:avatar