18.02.2022, 10:00

В ОРДЛО планують евакуацію населення перед загостренням, в Міноборони зробили заяву

В ОРДЛО планують евакуацію населення перед загостренням, в Міноборони зробили заяву
В ОРДЛО планують евакуацію населення перед загостренням, в Міноборони зробили заяву

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний зробив офіційну заяву. Про це повідомляється на офіційній сторінці Міністерства оборони України в Facebook. 

Зазначається, що є інформація, згідно якої на тимчасово окупованих територіях України, а зокрема в Донецьку, планується евакуація місцевого населення у зв’язку із можливим загостренням. 

«Офіційно повідомляємо: Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей та норм міжнародного гуманітарного права, не планують жодних наступальних операцій чи обстрілів мирних мешканців. Наші дії мають винятково оборонний характер», - йдеться у зверненні Залужного. 

Зазначається, що відповідальність за загострену ситуацію на тимчасово окупованих територіях несе держава-окупант Російська Федерація. 

«Будь-яка шкода, що може бути завдана людям чи об’єктам інфраструктури на тимчасово окупованих територіях, є провокацією. Українська сторона інформує міжнародні організації про підготовку таких провокацій», - підкреслює Головнокомандувач ЗСУ. 

Відомо, що 17 лютого з боку російських окупаційних військ було зафіксовано 47 порушень режиму припинення вогню, 38 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Було поранено двоє цивільних осіб, проте російські окупанти звинувачують в обстрілах мирних жителів Збройні Сили України. 

«Українська делегація у Тристоронній контактній групі звернулась до координатора ТКГ від ОБСЄ щодо невідкладного скликання позачергового засідання робочої групи з питань безпеки, а після цього – засідання ТКГ з питань порушень режиму припинення вогню, які відбувалися впродовж 17 лютого».      1518


Новини по темі:avatar