06.08.2018, 16:05

Насіров: Щоб не було корупції, депутат має отримувати $20–30 тис., а міністр – хоча б 50

Насіров: Щоб не було корупції, депутат має отримувати $20–30 тис., а міністр – хоча б 50
Насіров: Щоб не було корупції, депутат має отримувати $20–30 тис., а міністр – хоча б 50

В Україні все "зверху донизу" пронизано корупцією – від Верховної Ради, яка призначає уряд, до різних установ, заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону екс-голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Щоб в Україні не було корупції, народний депутат має отримувати $20–30 тис., а міністр – $50 тис. Таку думку в авторській програмі Дмитра Гордона на каналі "112 Україна" висловив екс-голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

"Усі наші проблеми починаються з парламенту, на превеликий жаль. У 2014 році я прийшов у Верховну Раду – з міжнародної компанії з чистою, білою зарплатою величезного розміру на зарплату депутата, яка становила, по-моєму, 4,5 тис. грн. Ну $150 чи 200. І ось із цього вже починається корупція... Я вважаю, він [депутат] має отримувати $20–30 тис.", – сказав Насіров.

На запитання, скільки має отримувати міністр, екс-голова ДФС відповів: "Хоча б 50".

"Я вам так скажу: треба вивчати досвід інших країн... Як є меч, яким можна покарати, так має бути і стимул – чинити так, щоб не було за що карати. А в нас що було? Обіцянок багато. У 15-му році, коли я і мої колеги йшли працювати чиновниками, нам казали: "От зараз на грантові гроші створимо фонди, будемо платити зарплати..." Ми чекали цього, бо де взяти людей на такі зарплати? Ну мені було цікаво працювати на державу, я міг собі це дозволити. Але висмикнути до себе в команду людину з "великої четвірки" ("великою четвіркою" називають найбільші у світі компанії, що надають аудиторські і консалтингові послуги: Deloitte Touche Tohmatsu, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young и KPMG. – "ГОРДОН") або юридичної фірми, де вона заробляє три, чотири, п'ять тисяч доларів, і сказати їй: "Прийди, будь ласка, на $200"... Трошки не складається. Тому корупцією пронизано все, зверху донизу. Від Верховної Ради, яка призначає уряд, до різних установ", – зазначив Насіров.

Національне антикорупційне бюро України підозрює екс-голову ДФС у зловживанні владою і службовим становищем, що призвело до збитків на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення в інтересах позафракційного депутата Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом. Справу вже передано до суду. Адвокати Насірова подали клопотання про те, щоб обвинувальний акт із 774 сторінок зачитали повністю. Станом на 15 червня було зачитано 245 сторінок.Джерело: «Гордон»
     379


avatar