10.05.2018, 19:19

НАБУ назвало найбільш резонансні схеми розкрадань в оборонці

НАБУ назвало найбільш резонансні схеми розкрадань в оборонці
НАБУ назвало найбільш резонансні схеми розкрадань в оборонці

У Національному антикорупційному бюро на підставі зібраних матеріалів розслідувань розповіли про масштаби корупції на підприємствах оборонно-промислового сектору України.

Так, правоохоронці викрили корупційні схема на понад 15 підприємств ОПК, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень.

Найбільш резонансними справами 2017 року в НАБУ назвали: розкрадання коштів під час закупівлі палива для Міністерства оборони;

  • корупція під час реалізації захисної споруди на кордоні – проекту Стіна;
  • розтрата в ході закупівлі двигунів на Львівському бронетанковому заводі.

Найпопулярнішими обвинуваченнями в цій галузі стали: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також закупівля товарів за завищеними цінами через компанії-посередники, наближені до керівництва держустанов.

"Внаслідок таких дій, на думку детективів, за попередніми оцінками, інтересам держави завдано шкоду на суму понад 620 млн грн та 3 млн дол. США", - йдеться в звіті Бюро.

За даними розслідувань, ключову роль у появі корупційних схем на підприємствах ОПК відіграють посадовці держструктур: кожен другий підозрюваний у злочинах, викритих НАБУ, належить до цієї категорії.

Іншим напрямком роботи правоохоронців є запобігання подібним схемам розкрадань. Так, вже вдалося запобігти закупівлі за завищеними цінами паливно-мастильних матеріалів та постачання обмундирування неналежної якості.

"Загалом, завдяки цій діяльності детективів НАБУ, вдалося запобігти розкраданню понад 130 млн грн.", - підсумували у відомстві.

У ході цих розслідувань детективи повідомили про підозру 23 особам, які причетні до розкрадань в оборонці, з них 13 – посадовці в державних відомствах.23


Новини по темі:avatar